Tanjug/AP

Revoltirani građani Kočana okupili su se danas najpre na mirnom protestu, zbog katastrofalnog požara u diskoteci Puls, u kojem je poginulo 59 uglavnom mladih ljudi, dok je više od 150 povređeno, ali je to okupljanje brzo preraslo u rušilačko.

Oni su u potpunosti demolirali kafić Klasik, koji je u vlasništvu istog gazde kao i diskoteka Puls.

Besni građani su prvo gađali kamenjem izlog firme vlasnika diskoteke, a onda su prevrnuli njegovo vozilo.

Na snimku sa lica mesta vidi se kako građani šutiraju i udaraju automobil, da bi ga na kraju prevrnuli. Taj potez izazvao je aplauz među prisutnima.

Video možete pogledati OVDE.

Policija pokušava da smiri situaciju i govori okupljenima da se u zgradi nalaze i deca, ali su im oni odgovorili kako o njihovoj deci niko nije brinuo.

Takođe, ogorčeni građani demolirali su kafić koji je u vlasništvu vlasnika diskoteke koja je izgorela.

Podsetimo, najmanje 59 osoba stradalo je u požaru koji je izbio u noći između subote i nedelje u diskoteci Puls u Kočanima. Najmlađa žrtva imala je samo 14 godina. Među povređenima je najmanje 150 ljudi, koji su prebačeni u bolnice u Kočanima, Štipu i Skoplju, a nakon toga vršen je hitan transport u okolne zemlje. U Beograd je u nedelju uveče avionom Vojske Srbije dovezeno 12 pacijenata.

Inače, diskoteka čiji vlasnik je juče uhapšen, imala je falsifikovanu dozvolu za rad. Do sada je privedeno 15 osoba, među kojima i državni funkcioneri, a za deset osoba je sinoć određen pritvor. Deo osumnjičenih povređen je u požaru i oni se nalaze u bolnici.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here