Posle svečanog dočeka, počeo je sastanak delegacije dve vlade, na kojem je Vučić rekao da Srbija "oseća Kinu kao velikog prijatelja" i zahvalio zbog njene podrške Srbiji i njenom suverenitetu i teritorijalnom integritetu, dodavši da Srbija podržava politiku jedne Kine.
Donacija za Srbiju
Premijer Srbije izjavio je da je Srbija od Kine dobila donacijuod 35 miliona juana (oko 4,5 miliona evra). Vučić je kazao da ta donacija, za koju je zahvalan Kini, može da bude upotrebljena za plaćanje kamata na ranije kredite.
Li je izrazio zadovoljstvo što je u Beogradu, i to kao prvi šef vlade Kine u poseti Srbiji posle 28 godina. Takođe je zahvalio za gostoprimstvo i "izvarednu organizaciju" samita lidera Kine i zemalja centralne i istočne Evrope.
Kineski premijer je rekao da je, bez obzira na veličinu, svaka zemlja ravnopravna članica međunarodne zajednica i da je to načelo kineske politike.
On je rekao da Srbija i Kina poslednjih godina unapređuju saradnju na principima uzajamnog poštovanja.
Vučić je rekao da Srbija želi da privuče veći broj kineskih privrednika da osvajaju treća tržišta kojima Srbija ima pristup na osnovu ugovora o slobodnoj trgovinskoj razmeni – Evropske unije, Rusije, Belorusije, Kazahstana i Turske.
"Srbija smatra da postoji veliki prostor za unapređenje bilaterlane saradnje. Imamo odlične političke odnose, očekujemo da unapredimo ekonomske odnose", rekao je Vučić.
Vučić je rekao da su na sastanku s delegacijom Vlade Kine svi ministri njegove vlade, čime Srbija želi da ukaže koliko joj znači poseta kineskog premijera.
Potpisano 13 dokumenata
Srbija i Kina su potpisale 13 dokumenata o saradnji u oblasti privrede, kulture, turizma, bankarskim zajmovima, vazdušnom saobraćaju, te finansiranju raznih infrastrukturnih projekata.
Na ceremoniji u Palati Srbije dokumente su potpisali ministri u vladama Srbije i Kine, kao i predstavnici grada Beograda i nacionalnih banaka, u prisustvu premijera Srbije i Kine, Aleksandra Vučića i Li Kećijanga.
Donacija
Kineska kompanija "Huavej" donirala je Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu savremenu IT laboratoriju baziranu na savremenoj 3D tehnologiji.
Potpisani su Sporazum o privredno-tehničkoj saradnji, Memorandum o otpočinjanju studije izvodljivosti o izgradnji industrijskog parka, Sporazum o međusobnom osnivanju kulturnih centara između Srbije i Kine.
Sporazum o uspostavljanju vazdušnog saobraćaja između Srbije i Kine, Protokol o zdravstvenim zahtjevima za izvoz smrznutog jagnjećeg mesa iz Srbije u Kinu.
Potpisani su Ugovor o zajmu za drugu fazu paket projekta Termoelektrane Kostolac B, Sporazum o saradnji Narodne banke Srbije i Kineske razvojne banke, Memorandum o razumijevanju u sveobuhvatnoj finansijskoj saradnji Kineske razvojne banke i Vlade Srbije.
Potpisani su i Memorandum o razumevanju između Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije i kineske kompanije "Huavej" o saradnji u oblasti sistema, Memorandum o razumijevanju i partnerskoj saradnji između Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije i kineske korporacije "ZTI".
Potpisani su i Memorandum o razumevanju o saradnji na projektu dela obilaznice oko Beograda, Bubanj potoka i Vinče između Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije i kompanije "Sajnohidro".
Među potpisanim dokumentima su i Memorandum o razumevanju o finansiranju između Eksim banke i grada Beograda, Memorandum o razumevanju o finansiranju između Eksim banke i Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije.