M. Ninović
Dejvid Higni je postigao oba gola

Beli orlovi iz Dajanele zabeležili su i 16. trijumf na 17 mečeva ove sezone i došli na samo tri boda od osvajanja titule šampiona Druge državne lige Zapadne Australije.

Proteklog vikenda pred moćnim timom srpskog kluba poklekao je i Goznels Siti, koji je na domaćem terenu uspeo samo da dođe do ranog vođstva, ali se na krju pomirio s neminovnim porazom – 1:2 (1:1).

Već u 14. minutu Dajanela je bila gol u minusu, ali ta prednost domaćina nije trajala ni četvrt časa. Igrao se 28. minut kada je junak utakmice Dejvid Higni iz opravdano dosuđenog jedanaesterca izjednačio na 1:1.

Kada se mnogima činilo da će ovim rezultatom meč biti priveden kraju, 13 minuta pre kraja derbi susreta, opet je golgeter Orlova Higni pogodio mrežu i doneo pobedu svom timu.

Orlovi su tako stekli ogromnih 14 bodova više na pet kola pre kraja i maltene već obezbedili promociju u viši rang. Prvu meč loptu za potvrdu titule imaju već ove subote, 14. avgusta (17.30) na gostovanju protiv Morlija na terenu Voton Rizerv.

Trener Slobodan Despotovski se protiv Goznelsa odlučio za sastav: Aleksić, Kjuser, Vilson, Maki, Anga Lopandža, Mekgigan, Makenzi, K. Despotovski, Masonda, Njegić, Higni. Igrali su još: Stepanovski, Stefoski, Pretorijus i Žmukić.

U susretu rezervnih timova pobedila je Dajanela sa 4:2 (3:1), golovima Žmukića i Grindlija (dva), te autogolom Noulsa. Drugi tim je igrao u sastavu: Damjanoski, Dumenopulos, Macura, Vinson, Stefoski (Mohamadi 65’), Radonić, Nadju (Mahmud JR 75’), Grindli, Duku (Žmukić 65’), Ris (Olujić 65’), Rajić (Data 75’).

U susretu juniorskih timova pobedili su juniori Goznelsa sa 4:1 (1:0), a jedini gol za Orlove postigao je Rajić u 56. minutu.

Druga državna liga Zapadne Australije

Rezultati 17. kola: Kingsli Vestsajd – Kaning Siti 3:1, Balga – Kertin Univerzitet 0:0, Kelmskot Ruz – Džundalup Siti 2:2, Šamrok Rovers – Mardok Melvil 0:1, Vaneru Siti – Morli 2:1, Goznels Siti – Beli orlovi 1:2.

1. Beli orlovi 17 16 1 0 53:14 49

2. Kingsli 17 11 2 4 41:21 35

3. Vaneru S. 17 9 5 3 26:20 32

4. Mardok 17 10 2 5 23:20 32

5. Goznels S. 16 9 3 4 35:15 30

6. Kertin Uni. 17 5 4 8 18:29 19

7. Balga 17 5 3 9 19:23 18

8. Morli 17 5 3 9 24:35 18