Tanjug/AP
Nikola Jokić

Košarkaši Denvera ubedljivo su pobedili u nedelju uveče na svom parketu ekipu Klivlend Kavalirsa sa 130:101.

Bolji je Denver bio od početka, imao je 11 poena prednosti na poluvremenu, a meč je prelomio u trećoj četvrtini. Pred poslednjih 12 minuta utakmice, Nagetsi su vodili 101:78.

Nikola Jokić je u osmom minutu treće deonice došao do 128. tripl-dabla u karijeri, a 23. ove sezone i sada je na četvrtom mestu večne liste igrača sa najvećim brojem mečeva završenih sa tripl-dabl učinkom.

Srpski košarkaš je meč završio sa 26 poena, 18 skokova i 16 asostencija. Imao je šut iz igre 11 od 18 i šut za tri jedan od dva.

Uz njega su se u ekipi Majka Melouna istakli Kaldvel-Poup sa 22 poena, Džekson i Porter sa po 19 i Braun sa deset.

U Klivlendu su najbolji bili Mobli sa 23 poena, Alen sa 19, Levert sa 15 i Mičel sa 13.

Denver je presekao mini seriju od dva poraza i sada ima skor 52-23. Klivlend ostaje na 45 pobeda, a doživeo je 30. poraz.