28. jul
– 1977. Rođen je Emanuel Đinobili, čuveni argentinski košarkaš italijanskog porekla, godinama jedan od najboljih igrača sveta. "Manu" je ušao u istoriju košarke kao igrač koji je osvojio Evroligu (Kinder Bolonja), NBA titulu (San Antonio) i zlatnu olimpijsku medalju (reprezentacija Argentine). Od 2002. godine član je San Antonio Sparsa sa kojima je ove sezone osvojio četvrti šampionski prsten (2003, 2005, 2007, 2014).
29. jul
– 1950. Rođena je Marićika Pujka, bivša rumunska atletičarka, jedna od najboljih srednjeprugašica sveta osamdesetih godina. Najveći uspeh u karijeri ostvarila je 1984. kad je na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu osvojila dve medalje – zlatnu na 3.000 metara i bronzanu na 1.500 metara.
30. jul
– 1966. Na londonskom Vembliju odigrano je jedno od najdramatičnijih finala svetskih prvenstva, između domaćina Engleske i Nemačke. Posle 2:2 u regularnom toku, u produžecima, ključni i do današnjeg dana pominjani trenutak bio je šut Harsta, lopta se odbila od prečke ka liniji gola. S koje strane, ni danas se ne zna pouzdano. Sudija Dinst je tražio pomoć od mahača Sovjeta Bahramova i pokazao na centar. Englezi su poveli, a ubrzo je Harst postigao i svoj treći gol za pobedu od 4:2. Prva i jedina titula za zemlju, koja je kolevka fudbala.
31. jul
– 1956. Rođen je Mihovil Nakić, nekadašnji košarkaški reprezentativac Jugoslavije. Bio je član jedne od najuspešnijih generacija koja je osvojila prvo olimpijsko zlato za našu košarku – 1980. u Moskvi, kad je u finalu pobeđena Italija. Najveći deo karijere proveo je u zagrebačkoj Ciboni.
1. avgust
-1955. Rođen je Trevor Berbik, bivši profesionalni bokser sa Jamajke. Ovaj teškaš ostao je upamćen kao poslednji bokser protiv koga se borio legendarni Mohamed Ali, decembra 1981. na Bahamima. Ubijen je u rodnom gradu Noriču, na Jamajci, oktobra 2006. godine.
2. avgust
-1980. Do Moskve je jugoslovenski boks imao samo jednog olimpijskog šampiona – Matu Parlova, da bi potom do zlatnog odličja stigao i Slobodan Kačar. Zanimljivo, mlađi brat Tadije Kačara (srebrnog sa Igara u Montrealu 1976) plemenitom veštinom počeo je da se bavi 1972. inspirisan upravo trijumfom Parlova u Minhenu. Na Igrama u Moskvi u poluteškoj kategoriji rušio je sve pred sobom, da bi na vrh Olimpa zaseo posle pobede u finalu nad Poljakom Pavelom Skžečom.
3. avgust
– 1996. Na OI u Atlanti došlo je do dugo očekivanog duela između SAD i Jugoslavije u finalu košarkaškog turnira. Slavio je domaćin sa 95:69, ali rezultat nije realan odraz događanja na parketu Džordžija doma. Oko 35.000 prisutnih u dvorani i milijarde TV gledalaca širom planete videli su moćan sastav "plavih" koji je vodio sa sedam poena razlike. Barkli, Hardavej, Robinson, Pipen i ostale NBA zvezde prvi put su poveli tek tri minuta pre kraja poluvremena, a meč je rešen u petom minutu nastavka, kad je kod vođstva SAD od 51:47 Vlade Divac dobio petu ličnu grešku. Bez njega i Savića, koji nije ni grao u finalu, ostali smo bez čvrste odbrane u reketu i – više od srebra se nije moglo.