Hanover pregazio Šalke

0

Fudbaleri Šalkea ostali su na bod zaostatka za liderom tabele Bajerna iz Minhena, pošto su ove subote poraženi od domaćeg Hanovera sa 4:2. Sjajnu utakmicu odigrali su domaći fudbaleri, baš kao i gosti, koji su početkom drugog poluvremena za sedam minuta izjednačili rezultat na 2:2 i imali inicijativu. Ipak domaćin, koji se grčevito bori za opstanak je u finišu utakmice golovima Baliča i Jaa uspeo da trijumfuje.

Klaudio Pizaro

Verder je sa 4:0 razbio danas slabašni Frajburg. Dva gola dao je Klaudio Pizaro, a u listu strelaca upisali su se Hunt i reprezentativac Nemačke Ozil.

Štutgart je pogotkom Kakaua u 74. minutu pobedio Hertu u Berlinu, a naš reprezentativac Gojko Kačar odigrao je solidno do 66. minuta kada ga je na terenu zamenio Kringe.

Keln je nastavio da pruža odlične partije u gostima, a ovoga puta "jarčevi" su nadigrali domaći Hofenhajm sa 0:2, a oba gola dao je Adam Matuščik. Zoran Tošić nije igrao zbog suspenzije, crvenog kartona iz prošlog kola. Majnc je minimalnim rezultatom 1:0 slavio protiv Dortmunda golom Šalaia u 30. minutu.

Fudbaleri Leverkuzena i Bajerna igrali su večeras bez pobednika, 1:1 u derbi meču 30. kola Bundeslige. Gosti su poveli golom Robena u 51. minutu iz penala, a izjednačio je Vidal u 59.