U svetlu obaležavanja 100 godina od donošenja Zakona o banjama u Srbiji i 146 godina organizovanog bavljenja turizmom u Vrnjačkoj Banji, na svečanoj sednici Skupštine opštine postavljeno je pitanje gde su "srpske Karlove Vari" bile nekada, a gde su danas.
"Sa tradicijom koju kraljica banjskog turizma ima, ona zaslužuje dalji razvoj, i mi smo dužni da ovaj prirodni dragulj sačuvamo na principima razvoja održivog turizma, i kao takvu uvedemo je u zajednicu evropskih banja, tamo gde je uvek i pripadala", rekao je Boban Đurović, predsednik opštine Vrnjačka Banja.
Vodeći ljudi naše banjske prestonice odlučni su u nameri da je pozicioniraju na turističkoj i zdravstvenoj mapi, na mesto koje joj pripada, u sam vrh turističkih destinacija u regionu. Ističući i probleme sa kojima se suočavaju, nedostatak hotela visokih kategorija, nedostatak pravih investitora, napominju, ipak, da snaga brenda Vrnjačke Banje ne jenjava. Dokaz za to su i karnevalski dani u Vrnjačkoj Banji, koji svake godine privuku oko 200.000 posetilaca tokom trajanja ove manifestacije.