Glamočić je istakao da će Vlada u narednom periodu detaljno razmatrati informacije i zauzeti stav o svim projektima koji imaju perspektivu kako bi što pre počela izgradnja, čime bi se određen broj radnika zaposlio na izgradnji, a kasnije i u proizvodnji električne energije.
On je rekao za Radio RS da u ugovorima sa koncesionarima postoje rokovi za izgradnju mini hidroelektrana, ali da su ti rokovi probijeni. Dolaskom novog opštinskog rukovodstva, naveo je on, pojedini koncesionari intenzivirali su aktivnosti.
”Za one koncesionare za koje ocenimo da postoji mogućnost nastavka izgradnje tih objekata biće aneksirani ugovori, a za one za koje utvrdimo da nisu sposobni da nastave sa projektom doći će do raskida ugovora. Očekujemo da neće doći do ponovnog prolongiranja rokova”, rekao je Glamočić nakon razgovora sa načelnikom opštine Šipovo Dušanom Malinovićem i privrednicima.
Glamočić je istakao da je cilj posete da se resorno ministarstvo upozna sa problemima i mogućnostima opštine Šipovo radi intenziviranja privrednih aktivnosti u cilju poboljšanja životnog standarda i zapošljavanja, koristeći resurse u ovoj opštini.
Prema njegovim rečima, osnovni privredni resursi opštine Šipovo su šumsko bogatstvo, zatim mineralne sirovine, te hidropotencijali za stvaranje i korišćenja električne energije u malim hidroelektranama.
Pomoćnik ministra industrije, energetike i rudarstva RS Borislav Adamović rekao je da je izgradnja fabrike za proizvodnju betonita dobar primer da je načelnik opštine prepoznao potencijale i mogućnosti korištenja tog resursa.
"Cilj jeste da se naši mineralni resursi prerađuju u domaćim kapacitetima i da se zapošljava domaća radna snaga”, rekao je Adamović i dodao da je drugi značajan kapacitet za eksploataciju mineralnih resursa – gipsara.