Predsednik Udruženja zarobljenih, nestalih civila i boraca Republike Srpske iz Višegrada Ratko Maunaga ističe da su napisali pismo kojim žele da upozore Tužilaštvo BiH na te slučajeve.
"Imamo primere u Bukvicama, u opštini Pale, gde je ubijeno devet srpskih civila, a samo dva su nađena. Podneli smo tužbu Visokom sudskom i tužilačkom savetu BiH, ali odgovor nismo dobili", kaže Maunaga i ukazuje da niko iz političkog vrha Bošnjaka nije odgovarao za zločine nad Srbima u BiH, što pokazuje kako, ko i za koga radi.
Predsednik Predsedništva Boračke organizacije u Višegradu Milisav Vasić smatra da je pravosuđe BiH još jednom stopiralo rad na predmetima koji se tiču srpskih žrtava.
"Ne smemo dozvoliti da Tužilaštvo BiH i međunarodna zajednica ignorišu srpske žrtve. Nema procesa protiv muslimanskih počinilaca zločina i to nam govori da Tužilaštvo radi selektivno i neobjektivno", ističe Vasić i napominje da se do sada, uglavnom, sudilo samo Srbima, te da je cilj da se "svetskoj javnosti Srbi predstave kao genocidan narod, a Republika Srpska kao genocidna država".
Dušanka Borovčanin, čiji je suprug odveden 1992. godine, a njegove kosti pronađene 2000. godine, kaže da su porodice žrtava ogorčene, jer još nema pravde, a zločinci su na slobodi. Ona ističe da Udruženje i porodice civilnih žrtava rata traže da Tužilaštvo BiH radi na dokazima o nestalom srpskom stanovništvu i da rešava ratne zločine, jer su do sada samo isporučivani dokazi u slučajevima optuženih Srba.