EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE

Fudbalska reprezentacija Turske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Lajpcigu u osmini finala pobedila Austriju rezultatom 2:1.

Turska je povela u prvom minutu. Posle nespretne reakcije odbrane Austrije najbolje se snašao Merih Demiral koji je loptu sproveo u mrežu.

Dobra prilika za Austriju bila je u 51. minutu. Marko Arnautović je izašao pred golmana Turske Merta Gunoka i šutirao sa oko osam, devet metara.

Prednost za Tursku duplirao je Demiral u 59. minutu. Austrija je uspela da dođe do pogotka u 69. minutu preko Mihaela Gregoriča. Poslednju priliku da izbegne poraz Austrija je imala u 90+5. minutu. Sa šest, sedam metara šutirao je glavom Kristof Baumgartner, ali je Gunok uspeo da odbrani.

Turska će u četvrtfinalu igrati protiv Holandije u subotu od 21 čas u Berlinu.