Enan pobedila Jankovićevu u Štutgartu

0

Srpkinja je odlično igrala u prvom setu, što je donekle iznenadilo Enanovu. Jelena je pogađala iz svih udaraca, a Belgijanka nije imala rešenja. Na kraju ubedljivih 6:3 za prednost od 1:0 u setovima.

U drugom setu viđen je veoma iznedjačen meč, a najbolja srpska igračica propustila je nekoliko odličnih šansi da uzme brejk. To se naročito odnosi na 11. gem u kojem je kod rezultata 5:5 Jankovićeva imala dve brejk lopte, koje bi joj kasnije omogućile da servira za pobedu. Ipak, nije uspela. U taj-brejku, Belgijanka je odmah uzela mini-brejk i kasnije došla do izjednačenja u setovima – 1:1.

Poslednji set Enanova otvara sa 2:0. Potom Jankovićeva pravi dva brejka i dolazi do prednosti od 3:2, međutim tu je stala. Nekada najbolja svetska igračica osvojila je naredna četiri gema i plasirala se u polufinale, nakon dva sata i 23 minuta igre.

Jelena Janković je doživela i 10. poraz od Enanove, a u dosadašnjim duelima nema nijednu pobedu.