Hranu, koju je poslužio u napuštenoj zgradi, sastavljenu od ostataka ili viškova, prikupio je u restoranima, supermarketima i voćarnama. Gosti su imali priliku da uživaju u vegetarijanskim jelima od pirinča, umaka i karija koje je pripremilo 50-ak dobrovoljaca, a uz jelo su servirana i organska piva koja sam pravi.
Diplomirani ekonomista već duže vreme živi na margini društva. To je sam izabrao jer je kako kaže umoran od konzumerizma, a veruje da je doneo najbolju odluku u životu.
Od kako vodi nov način života ovaj tridesetogodišnjak hrani se povrćem koje sam uzgaja, bobicama koje nalazi u prirodi i ostacima hrane i viškom iz restorana i supermarketa. Zubnu pastu pravi sam od mešavine na bazi komorača, a kao toalet papir koristi stare novine.
"Ljudi me često pitaju nedostaje li mi moj pređašnji život. Zašto bi mi nedostajali stres, saobraćajna gužva i gomila računa koje treba platiti?“, kaže on dodajući da se pošto je iskusio život bez novca više nikada neće vratiti starom životu.
Bojle ipak priznaje da ga je novi način života koštao ljubavne veze jer ga je napustila devojka koja nije imala razumevanja za njegovu odluku. Ali on je uveren da će upoznati novu koja će prihvatiti njegov antipotrošački stil života.
U svojoj kamp kućici ima solarni laptop na kojem piše blog o preživljavanju bez novca. Dok ga jedni prozivaju i kritikuju, drugi ga hvale i pružaju mu podršku, a stižu mu i bračne ponude. Napisao je i knjigu o svom novom životnom iskustvu, međutim, kaže da ne zna šta bi s novcem koji bi mu njeno izdavanje donelo.
"Šta da radim s tim novcem. Da ga poklonim? Da otvorim račun u banci? Samo razmišljanje o tome za mene je već stresno“, kaže Britanac.