Premijer Albanije Edi Rama posetio je danas Prizren, a fotografije na kojima je sa porodicom, pojavile su se na društvenim mrežama.
Rama je u Prizrenu bio sa suprugom i sinom.
“Prizren vam uvek pruža posebno zadovoljstvo. Albanska istorija se oseća u vazduhu koji udišete i ljudi imaju veoma dobru energiju gde god da pogledate”, napisao je Rama na Fejsbuku.
Raminu posetu Prizrenu pratila je kosovska policija.
Post albanskog premijera možete pogledati OVDE.
Није то албанска историја, то је Србска историја, и тај ваздух и дух који се осећа у истом су Србски.
Krstivoje vazduh serpski ni albanski vazduh coveqanstvo
Ja sam mislio da se Dacic sa Vucicem setaju po Prizrenu,svom rodnom mestu,a ono neki dosli iz Albanije
Prizren je Dušanov grad,moj rodni grad.
Mogu ga svi svojatati,ali je on srce i duša Srbije!
Srpska zemlja
A zašto u Albaniji, osim bunkera, nema ni jednog spomenika “albanske istorije” !? Niste mogli da je ponesete sa Kavkaza ili odakle već ?
Kao slovenski narod i Srbi svoje korene imaju na području prapostojbine svih Slovena, severno od Karpata, u današnjoj južnoj Poljskoj i severozapadnoj Ukrajini. Na tom prostoru su Slovene pod imenom Veneta zabeležili još antički pisci I i II veka hrišćanske ere, Plinije Stariji, Tacit i Klaudije Ptolemej, ali ih pod imenom Slovena pominju tek na samom kraju V i u prvoj polovini VI veka vizantijski pisac Prokopije i gotski istoričar Jordanes. U to su se vreme, međutim, Sloveni već bili naselili kako na prostoru današnje Slovačke, Moravske i Češke u srednjem Podunavlju, tako i istočno od Karpata u današnjoj Rumuniji i u saradnji sa svojim srodnicima Antima počeli da upadaju na područja Rimskog carstva kojim je tada vladao veliki Justinijan I (527–565).
Najjači zamajac slovenski upadi na prostor Balkanskog poluostrva dobijaju tek sa dolaskom Avara u Panonsku niziju 567. godine. Od tada Sloveni nastupaju prateći Avare u njihovim rušilačkim poduhvatima, koji su doveli do pada Sirmijuma 582, Singidunuma (Beograda) 584. i prvih avarsko-slovenskih opsada Soluna 584. i 586. godine, upada u Dalmaciju 597, propasti celokupnog dunavskog limesa posle 602. godine i nezaustavljivog napredovanja osvajača po Balkanskom poluostrvu. Odlučujuća faza u slovenskom osvajanju i naseljavanju Balkana odigrala se između 610. i 626. godine kada je došlo do uništenja velikih gradova u njegovoj unutrašnjosti, pustošenja prostora od Dunava do juga Grčke i novih opsada Soluna 616. i 618. i Carigrada 626. godine. Tek je poraz pod zidinama Konstantinovog grada doveo do prestanka varvarskih pustošenja i smirivanja situacije na poluostrvu, ali je ono tada već u velikoj meri bilo naseljeno slovenskim plemenima.
Осјећа се да сте масу Срба поубијали да продајете органе ,
Зна цео свет да је КиМ Србска света земља
🇷🇺☦️🇷🇺