Printscreen/Facebook
Premijer Albanije Edi Rama u Prizrenu sa porodicom

Premijer Albanije Edi Rama posetio je danas Prizren, a fotografije na kojima je sa porodicom, pojavile su se na društvenim mrežama.

Rama je u Prizrenu bio sa suprugom i sinom.

“Prizren vam uvek pruža posebno zadovoljstvo. Albanska istorija se oseća u vazduhu koji udišete i ljudi imaju veoma dobru energiju gde god da pogledate”, napisao je Rama na Fejsbuku.

Raminu posetu Prizrenu pratila je kosovska policija.

Post albanskog premijera možete pogledati OVDE.

8 COMMENTS

  1. Није то албанска историја, то је Србска историја, и тај ваздух и дух који се осећа у истом су Србски.

  2. Ja sam mislio da se Dacic sa Vucicem setaju po Prizrenu,svom rodnom mestu,a ono neki dosli iz Albanije

  3. A zašto u Albaniji, osim bunkera, nema ni jednog spomenika “albanske istorije” !? Niste mogli da je ponesete sa Kavkaza ili odakle već ?

    • Kao slovenski narod i Srbi svoje korene imaju na području prapostojbine svih Slovena, severno od Karpata, u današnjoj južnoj Poljskoj i severozapadnoj Ukrajini. Na tom prostoru su Slovene pod imenom Veneta zabeležili još antički pisci I i II veka hrišćanske ere, Plinije Stariji, Tacit i Klaudije Ptolemej, ali ih pod imenom Slovena pominju tek na samom kraju V i u prvoj polovini VI veka vizantijski pisac Prokopije i gotski istoričar Jordanes. U to su se vreme, međutim, Sloveni već bili naselili kako na prostoru današnje Slovačke, Moravske i Češke u srednjem Podunavlju, tako i istočno od Karpata u današnjoj Rumuniji i u saradnji sa svojim srodnicima Antima počeli da upadaju na područja Rimskog carstva kojim je tada vladao veliki Justinijan I (527–565).

      Najjači zamajac slovenski upadi na prostor Balkanskog poluostrva dobijaju tek sa dolaskom Avara u Panonsku niziju 567. godine. Od tada Sloveni nastupaju prateći Avare u njihovim rušilačkim poduhvatima, koji su doveli do pada Sirmijuma 582, Singidunuma (Beograda) 584. i prvih avarsko-slovenskih opsada Soluna 584. i 586. godine, upada u Dalmaciju 597, propasti celokupnog dunavskog limesa posle 602. godine i nezaustavljivog napredovanja osvajača po Balkanskom poluostrvu. Odlučujuća faza u slovenskom osvajanju i naseljavanju Balkana odigrala se između 610. i 626. godine kada je došlo do uništenja velikih gradova u njegovoj unutrašnjosti, pustošenja prostora od Dunava do juga Grčke i novih opsada Soluna 616. i 618. i Carigrada 626. godine. Tek je poraz pod zidinama Konstantinovog grada doveo do prestanka varvarskih pustošenja i smirivanja situacije na poluostrvu, ali je ono tada već u velikoj meri bilo naseljeno slovenskim plemenima.

  4. Осјећа се да сте масу Срба поубијали да продајете органе ,
    Зна цео свет да је КиМ Србска света земља

    🇷🇺☦️🇷🇺

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here