U slučaju albanske devojčice s Kosova Dženise Muje dileme više nema. Posle DNK analize utvrđen je identitet i njeni posmrtni ostaci sahranjeni su na muslimanskoj parceli hanoverskog groblja Šteken, sedam godina od zločina.
Kao što su "Vesti" pisale, kosti silovane, pa potom zadavljene devojčice pre četiri nedelje pronađene su u šumarku pored Vunstorfa, nedaleko od Hanovera. I to samo stotinak metara od mesta na kojem je pre sedam godina pronađena njena odeća.
Tada osmogodišnja Dženisa poslednji put je viđena 7. septembra 2007. u hanoverskom Ime Centrumu na stepeništu nebodera u kojem je stanovala njena tetka sa nevenčanim suprugom, Turčinom Ibrahimom B. (43). On je tada pritvoren, ali je nakon 42 dana zbog nedostatka dokaza pušten na slobodu.
Nešto kasnije pronađeni su tragovi u golfu koji je očistio i prodao, pa je ponovo uhapšen. Ali je i opet oslobođen. U martu ove godine, Turčin je u Herfordu ponovo uhapšen, ali zbog ubistva petogodišnjeg Dana, dečaka takođe poreklom sa Kosova.
Turčin je ubistvo Dana priznao, a dok je čekao suđenje cimerima u zatvoru u Bilefeldu priznao je i ubistvo Dženise. Ibrahim je, nadajući se blažoj kazni, cimerima ceo slučaj opisao na 13 stranica, a čak je nacrtao skicu mesta na kojem je devojčicu silovao, zadavio i zakopao. Nakon prekopavanja šumarka kosti su napokon pronađene na kraju šumice, pored krompira.
Roditelji su se svih sedam godina nadali da je Dženisa živa. Njena majka je školske stvari i igračke spremila u ormar, ali je otac slike ćerke poskidao sa zidova jer više nije mogao da podnese ženin plač i razgovore s nestalim detetom. Očajna majka Lika i otac Julijan Turčina su nazvali svinjom i poželeli mu da smrt dočeka iza rešetaka.
Još bez priznanja |