U Crnoj Gori je došlo do zastoja u evropskim integracijama, zbog čega je potreban ozbiljniji pristup ispunjavanju obaveza na putu ka Evropskoj uniji (EU), ali i efikasnija saradnja sa Nemačkom u dostizanju evropskih standarda u određenim oblastima.
To je poručeno danas na sastancima Grupe prijateljstva sa Nemačkom i dva skupštinska odbora sa Parlamentarnom grupom za saradnju Bundestaga sa zemljama Jugoistočne Evrope.
Članovi Grupe prijateljstva sastali su se danas sa članovima Parlamentarne grupe za saradnju Bundestaga sa zemljama Jugoistočne Evrope, koju je predvodio poslanik socijaldemokrata Josip Juratović.
Potpredsednica Skupštine i predsednica Grupe prijateljstva Branka Bošnjak istakla je da Nemačka predstavlja stožer EU, kako u političkom, tako i u ekonomskom smislu.
Ona je naglasila da dve države karakteriše plodonosna saradnja u brojnim oblastima, navodeći da postoje sve pretpostavke za dalje unapređenje sveukupnih međudržavnih odnosa.
Juratović je iskazao podršku Crnoj Gori na njenom putu ka EU i naglasio izuzetan značaj zastupanja i poštovanja evropskih vrednosti.
On je kazao da je, u poređenju sa drugim državama regiona, Crna Gora proteklih godina zabeležila najbolje rezultate kada je reč o evropskim integracijama i pohvalio demokratski napredak koji se ogleda u promeni vlasti.
Juratović je istakao da je došlo do zastoja Crne Gore na njenom evropskom putu, što, kako je rekao, iziskuje intenzivnu saradnju i pomoć sa obe strane.
Kako je saopšteno iz Skupštine, članovi Grupe prijateljstva sa Nemačkom saglasni su u oceni da demokratski iskorak u vidu promene vlasti nije dao očekivane rezultate.
“Međutim, istaknuto je da se Crna Gora tek sada suočava sa izazovima višepartijskog sistema, te da je šarolika većina okupljena oko istog cilja koji se ogleda u kreiranju komfornog ambijenta za sve građane”, navodi se u saopštenju.
Naglašeno je da u Crnoj Gori nema neprijatelja Evropskoj uniji, te da na političkoj sceni vlada konsenzus po pitanju evropske integracije države.
Sagovornici su, navodi se, govorili i o neophodnosti uspostavljanja funkcionalnog Ustavnog suda, izmenama Zakona o predsedniku, te načinima prevazilaženja složenih unutrašnjih prilika u Crnoj Gori, navodi se, između ostalog, u saopštenju.
Признали Косово, без поговора следе санкциону политику према Русији и послушни су у свему што се од њих тражи. Ево живог примера шта би нас чекало да кад би испунили све захтеве САД-ЕУ. Било би нам речено да се приступање одлаже, јер то није довољно, и да још морамо да радимо, да би се само приближили европској породици.
Veoma ambiciozno od djetica napraviti vredne radne postene!!!???