Đelić je upozorio da, ukoliko ove godine dođe do privatizacije Telekoma Srbije, novac ne sme otići u potrošnju, već u izgradnju infrastrukture Srbije.
Sredstva od privatizacije bi trebalo, ocenio je on, upotrebiti za refinansiranje duga Srbije, tamo gde je on skup, kao i u izgradnju infrastrukture, kroz Srpsku razvojnu banku, koja bi bila formirana.
Đelić je, na forumu o privatizaciji javnih i javnih komunalnih preduzeća, rekao da sva ova preduzeća do kraja 2011. godine moraju biti usklađena sa kriterijumima Evropske unije (EU).
Uprkos napretku koji je u ovom sektoru ostvaren od 2001. godine, Đelić je upozorio da gubici javnih preduzeća iznose oko četiri milijarde evra, iako je broj zaposlenih smanjen sa 146.000 na oko 100.000 radnika.
Predsednik Privredne komore Srbije Miloš Bugarin ocenio je da da bi politiku cena usluga ovih preduzeća postepeno trebalo usklađivati, tako da one pokrivaju troškove i obezbeđuju razvoj komunalnih sistema.
Direktor Srbijagasa Dušan Bajatović ocenio je da ne bi trebalo "po svaku cenu" razmišljati o privatizaciji javnih preduzeća, već prvenstveno o njihovom restrukturiranju i korporativizaciji.
”Ne možete očekivati da javno preduzeće tržišno posluje, a da se za sve pitaju političari”, rekao je Bajatović.
On je istakao svoj primer da za svaku stvar, koju želi u kompaniji da učini, mora da ode u pet, šest ministarstava po odobrenje.