Deset golova na “Žerlanu”

0

Golove za domaći Olimpik Lion postigli su Pjanić, Govu, Bastos i Lisandro Lopez dva, dok su za goste strelci bili Diavara, Šejru, Kone, Brandao i defanzivac Liona Žeremi Tulalan koji je nesrećno ugurao loptu u svoju mrežu u 95. minutu meča.

Na poluvremenu ovog veoma uzbudljivog i efikasnog meča bilo je 2:2, a gosti su nakon dva stizanja rezultata, u drugom delu poveli sa 2:4. Ipak, Lisandro Lopez je napre smanjio, a onda iz penala i poravnao rezultat na 4:4.

Prava drama tek je viđena u poslednjim minutima. Prvo je Bastos doneo neopisivu radost Lionu u 90. minutu, a kada su svi konačno očekivali pobedu sedmostrukog uzastopnog šampiona, M’Bia je pogodio Tulalana od kojeg je lopta otišla u mrežu za konačnih 5:5.

Lion je tako propustio šansu da eventualnom pobedom iskoristi kiks Bordoa koji je poražen od Lila 2:0, i tako dođe do prvog mesta na tabeli, dok je Marsej ostao na osmom mestu.

Fudbaleri Pari Sen Žermena poraženi su od Nice na svom terenu sa 1:0. Gol odluke postigao je Remi u 88. minutu. Pari Sen Žermen nije uspeo pred svojom publikom da popravi utisak i eventualno izbori bod.