Dačić je ocenio da se sva pitanja moraju rešavati dijalogom i u duhu međusobnog poverenja, saopštio je MUP Srbije.
"Naročito, želimo da dalje unapredimo dobru državnu i privrednu saradnju sa Grčkom, imajući u vidu naše istorijske veze i veliki značaj Grčke za čitav region Jugoistočne Evrope", naglasio je Dačić.
Na Grčko–srpskom forumu govorio je i generalni direktor Srbijagasa Dušan Bajatović i istakao da bez obzira na krizu u Grčkoj, postoji aktuelan privatni kapital spreman da ulaže u poslove u Srbiji.
"Postoje svi uslovi da dobra saradnja između Srbije i Grčke, zasnovana i na tradicionalnom istorijskom prijateljstvu, bude nastavljena i potrkrepljena novim projektima", rekao je Bajatović.
On je dodao da je na poslovnom savetu "na neki način i najavljeno intenziviranje saradnje aktivnog grčkog kapitala na već podstojeće investicije u Srbiju".
Po njegovim rečima, nove investicije bi se ticale segmenta energetike, infrastrukture, poljoprivrede, obnovljivih izvora energije i energetike i hemijske industrije, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije.
Bajatović je dodao da je srpska delegacija razgovarala sa predstavnicima onih firmi koje su u Srbiju uložile 80 odsto od ukupne 2,2 milijarde evra, kolika je vrednost grčkog kapitala invetiranog u našu zemlju.
"Dotakli smo se pitanje krize koja je pogodila Grčku, ali smo konstatovali da postoji vrlo zdrav i aktivan grčki privatni kapital koji je spreman da nastavi ulaganje i u regionu i u Srbiju", rekao je on.
Bajatović je naveo da će grčke banke nastaviti da rade na srpskom tržištu, a da ne treba senzacionalističkim natpisima ugroziti ni funkcionisanje tih banaka ni predstojeću turističku sezonu u Grčkoj, navodi se u saopštenju.