Više osoba, među kojima je i jedno svešteno lice, privedeno je nakon što su se oglušili o naređenja policije da uklone automobile sa bulevara na izlazu iz Podgorice, u naselju Zlatica. U Mojkovcu je uhapšeno 15 ljudi, javlja portal „In4s“.
„Vijesti“ javljaju da je svešteno lice koje je privedeno monah Nikola Bulatović (51) iz Manastira Đurđevi stupovi u Beranama.
Poslanici Demokratskog fronta u Skupštini Crne Gore su ranije kazali da su počela hapšenja ljudi po Crnoj Gori. Poslanik Milan Knežević je kazao da je zbog večerašnje blokade puta u Zeti uhapšen njegov brat.
„Vas dužim, gospodine Markoviću, jer ste Vi dali riječ. Ako bude mome bratu falila dlaka s glave – Vas dužim. Pred cijelom Crnom Gorom Vam to kažem.“
Andrija Mandić rekao je da je u Zeti uhapšen i aktivista DF-a Momo Kukuličić.
https://t.co/2mNfrZEGqj pic.twitter.com/pA4sg4pyud
— Српска рамонда – борба за истину™ (@RSerbica) December 26, 2019