Čađo je novinarima rekao da se radi o medijskim spekulacijama s ciljem kompromitovanja MUP-a RS, navodeći da je takvih pokušaja bilo i ranije.
"Ako nekome treba lažno predstavljanje stanja u BiH, u institucijama u ovoj zemlji i stanja u organima RS, zabrinutiji bi trebalo da se osećaju oni kojima je to stanje objektivno potrebno, da bi donosili odluke koje su vezane za ovu zemlju", rekao je Čađo.
Isitčući da takvo delovanje protiv policije RS ima kontituitet, Čađo je podsetio na kreiranje priča o navodnoj zaštiti, čuvanju ili saradnji sa osobama "povezanim za ratne zločine", pa do naoružavanja u RS.
"Krajnje sam zabrinut zbog ciljeva tih aktivnosti i efekata koje oni proizvode, a najopasniji efekat za sve, bez obzira na kom se prostoru u regionu nalazimo, jeste dodatno kreiranje nepoverenja koje nikome normalnom, racionalnom, a posebno građanima ne treba, jer se nalazimo na jednom potpuno drugom putu", rekao je Čađo.
Zagrebački "Nacional" je pisao da je Gudurić duže boravio u Republici Srpskoj i da je "uživao zaštitu nekih lica bliskih premijeru Srpske Miloradu Dodiku, ali i iz obaveštajnog podzemlja RS".
Gudurić se predao 1. februara policiji u Banjaluci, u pratnji svog avokata, posle čega je predat u nadležnost Suda BiH, koji treba da donese odluku o njegovom izručenju Hrvatskoj ili Srbiji, koje su podnele zahtev za njegovo izručenje zbog ranije rapsisanih poternica za njim.