Podaci govore da preko 50 stranaca, traženih za ubistva i mučenje tokom raznih ratova, živi u Britaniji ne strahujući da će biti sudski gonjeni. Pored toga oko 500 ljudi, za koje se smatra da su povezani sa ratnim zločinima, prošlo je kroz britanske imigracione službe, a većini je odbijen status imigranata ili izbeglica.
Ilustrujući ove podatke, "Indipendent" navodi da su među 50 osobama koje su se nastanile u Kraljevstvu bivši visoki zvaničnici režima Sadama Huseina, članovi Odeljenja za krivične istrage u Zimbabveu i šef kongoanske policije, koji je u jednom intervjuu za medije priznao da je izvršio zločin, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).
Britanski mediji navode da, iako vlasti raspolažu sa imenima osumnjičenih za ratne zločine širom sveta, do sada ni jedan slučaj nije pokrenut pred britanskim sudovima na njihovu inicijativu.
Među osumnjičenim ratnim zločincima koji se nalaze u Velikoj Britaniji "Indipendent“ navodi i Ejupa Ganića koji čeka presudu o izručenju, kao i Mileta Bosnića. Bosnića traže hrvatske vlasti zbog masovnih ubistava i zarobljavanja Hrvata tokom rata. On je pre mesec dana uhapšen u svojoj kuću u Gločesteru i takđe čeka odluku o izručenju.