U izveštaju je, kako list prenosi, navedeno da obaveštajni agenti Kineske narodne oslobodilačke vojske i Ministarstva državne bezbednosti prilaze britanskim poslovnim ljudima na privrednim sajmovima i izložbama i predstavljaju se kao kineski privrednici koji sa njima žele da uspostave saradnju.
Oni im tom prilikom daju razne poklone, najčešće foto-aparate i memorijske uređaje, koji, međutim, vrlo često sadrže elektronske viruse koji Kinezima omogućavaju pristup kompjuterima i čitavim sistemima u britanskim preduzećima.
U izveštaju na 14 strana optužuje se Kinu da na razne načine, u okviru "združene hakerske kampanje" pokušava da se domogne "poverljivih privrednih tajni" britanskih poslovnih ljudi.
"Svaka britanska kompanija može da bude u opasnosti ukoliko poseduje informacije koje bi Kinezima bile od koristi", upozorila je služba bezbednosti.
O kineskoj privrednoj špijunaži u poslednje vreme često su pisali i nemački mediji. Kineska ambasada u Londonu nije komentarisala navode iz izveštaja britanske službe, dok je Kina ranije više puta poricala da izvodi špijunske aktivnosti u Velikoj Britaniji i drugim zapadnim zemljama, navodi se u "Tajmsu".