On ocenjuje da je Srbija nastojala da Ganić bude uhapšen u Velikoj Britaniji kako bi se skrenula pažnja sa drugih pitanja. Prema njegovim rečima istraga, koju je Srbija pokrenula za događaje u Dobrovoljačkoj ulici 1992. godine, je u velikoj meri politički motivisana.
Naravno, dodao je on, Beograd će pokušati da ukaže na pravne momente da je Ganić rođen u Sandžaku, zatim da su neki od stradalih pripadnika JNA državljani Srbije kao i da vlasti u Sarajevu nisu takoreći ništa preduzele da istraže pomenuti zločin.
"Iskreno govoreći, ja ne verujem da Srbija uopšte želi da joj Ganić bude izručen, jer u tom slučaju bi se pokazalo koliko su tanki dokazi da je Ganić naredio napad na konvoj JNA i stoga bi veoma teško bio osuđen. Mislim da bi bilo veoma uznemirujuće po tužilaštvo i sud Srbije ukoliko bi morali da oslobode Ganića. Time bi se razvejao mit, u situacijama kada Haški tribunal donosi oslobađajuće presude protiv nesrba, da samo sudi Srbima“, rekao je profesor Biber.
Ako bi Ganić, pak, bio osuđen u Beogradu bez ubedljivih dokaza, to bi dodatno pogoršalo odnose Srbije sa Bosnom i Hercegovinom kao i sa Zapadom, zbog kršenja principa pravičnog suđenja.
"Dakle, Srbija želi da Ganić bude uhapšen u Velikoj Britaniji kako bi se skrenula pažnja sa drugih pitanja, ali sumnjam da želi da bude izručen u Beograd“, naglasio je Biber.