U saopštenju iz Radmanovićevog kabineta navodi se da je Incko rekao da je ta odluka Predsedništva BiH pozdravljena i pozitivno ocenjena od međunarodne zajednice.
Tokom sastanka bilo je reči o aktuelnim političkim pitanjima u BiH, posebno o pristupanju BiH evroatlantskim integracijama, reformi Ustava, transformaciji OHR-a i ispunjavanju ciljeva i uslova za tranziciju OHR-a, popisu stanovništva, regionalnoj saradnji, odnosima sa susedima i drugim pitanjima.
Radmanović je rekao da sada ostaje da se reši teže pitanje – vojne imovine, s obzirom na različite stavove koji u vezi s tim postoje u BiH. On je naglasio da to nije nadležnost Predsedništva BiH, već da se ovo pitanje mora rešavati sporazumno između premijera entiteta i Saveta ministara BiH, kako i nalaže Zakon o oružanim snagama BiH.
On je izrazio pesimizam u pogledu mogućnosti brzog dogovora o popisu imovine, zbog različitih stavova u BiH, što je jedan od uslova za zatvaranje OHR-a.
Kada je reč o promeni Ustava, sagovornici su se saglasili da je propušteno vreme da se izvrše one promene oko kojih se mogao postići dogovor, vezane za Evropsku konvenciju o ljudskim pravima, te da sada, zbog izbora nije realno bilo šta učiniti na tom pitanju.
Istaknuto je da razgovore o ustavnim promenama treba nastaviti posle izbora u BiH.
Radmanović je ponovio raniji stav da OHR treba što pre da se transformiše u specijalno predstavništo Evropske unije, kako bi domaći političari morali da preuzimaju odgovornost na sebe.