– Ministarstvo odbrane i Oružane snage BiH nemaju nikakve veze sa municijom koja je korišćena u napadu terorista na redakciju magazina Šarli ebdo. Podsećamo da na tržištu slobodno rade sve fabrike oružja, pa i fabrika 'Igman' Konjic, čija se municija spominje u medijskim napisima, navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane.
Zamenik ministra odbrane BiH Živko Marjanac je izjavio medijima u BIH da je čaura koja je pronađena posle napada u Parizu, poreklom iz BiH, proizvedena 1986. godine u fabrici municije "Igman" iz Konjica.
U današnjem saopštenju za javnost se navodi da su procedure izvoza naoružanja i municije propisane Zakonom o prometu naoružanja i vojne opreme čiji nosilac je Ministarstvo spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH, a izvoznici su firme iz BiH koje imaju dozvolu za obavljanje takve delatnosti.
Ministarstvo odbrane BiH podseća da država u koju se izvozi ne sme biti pod bilo kakvim embargom, a saglasnost za izdavanje izvozne dozvole moraju dati ministarstva bezbednosti, spoljnih poslova i odbrane, svako iz svoje nadležnosti.
U Ministarstvu odbrane BiH navode da ne raspolažu podacima o prodaji naoružanja do 2004. godine, "jer su to radila prethodna entitetska ministarstva odbrane (Federacije BiH i Republike Srpske)".