"Koliko vidim, takvi planovi ne postoje ni u zemljama članicama Evropske unije. Verujem da će Evropska komisija, zemlje članice EU i Gasprom, odnosno vlasnici Južnog toka naći rešenje oko otvorenih pitanja u najkraćem roku", rekao je je novinarima ispred Vlade Srbije.
Antić je rekao da pozicija Srbije nije opredeljujuća i odlučujuća za izgradnju međunarodnog gasovoda Južni tok i napomenuo da Vlada Srbije u ovom trenutku samo prati situaciju bez donošenje bilo kakvih odluka.
"Nastavićemo da pratimo komunikaciju Evropske komisije sa državama članicama EU (koje su uključene u Južni tok) i sa Rusijom, odnosno Gaspromom", rekao je srpski ministar energetike.
Antić je istakao da u Ministarstvu rudarstva i energetike Južni tok vide kao evropski projekat, zato što u njemu učestvuje veliki broj evropskih zemalja.
Precizirao je da ugovore sa kompanijom koja treba da gradi Južni tok imaju Bugarska, Mađarska, Grčka, Italija i Austrija, a da svoje konekcije traže i Makedonija, Hrvatska, Slovenija i Republika Srpska.
"U vreme kad pričamo o rezervama koje postoje u EU za nastavak Južnog toka i Austrija je potpisala sporazum", rekao je ministar energetike Srbije Aleksadar Antić.
Pročitajte još:I dalje postoje otvorena pitanja u vezi sa izgradnjom Južnog toka
* "Treba nam alternativa za Južni tok" * Izgradnja Južnog toka u Srbiji od jula |