M. N.
Defanzivac Beograda Hejden Volter

Četiri nedelje prinudne pauze zbog nedavnog lokdauna u Južnoj Australiji i restrikcija koje su usledile, uspele su da izbace Beograd iz pobedničkog koloseka, ali ne i da skinu klub iz Vudvila sa liderske pozicije u Prvoj ligi Južne Australije.

U uzbudljivom derbiju kola protiv direktnog konkurenta za tron Modburi Džetsa, izboren je remi (1:1) s kojim je najstariji srpski klub ostao na prvoj poziciji, sa dva boda više i utakmicom manje od rivala.

Beograd je rano poveo sa 1:0, golom proverenog strelca Kajla Markama u 6. minutu. Posle tog vođstva domaći su malo usporili tempo, što je ekipa Modburija iskoristila u 32. minutu i izjednačila. Tada se rasplamsala žestoka borba, bilo je prilika pred oba gola, ali se rezultat nije menjao.

Na kraju, po svemu prikaznom obe ekipe mogu da budu zadovoljne podelom bodova, s tim da je remi svakako vredniji vodećem Beogradu, koji će u preostalih devet mečeva nastojati da prednost sačuva i uveća.

Trener Demijen Mori imao je na raspolaganju sledeće igrače: Čemberlen, Volter, Tobijas, Dej, Kamins, Simić, Markam, Lav, Kunavelis, Natsiopulos, Batler-Baudon, Felps, Nudžaim, Padler i Marković.

U susretu rezervnih timova pobedila je ekipa Beograda sa 2:0, a oba gola postigao je Ivanić. Posle 13 odigranih utakmica rezervisti Beograda su sedmi na tabeli sa 19 bodova (šest pobeda, remi i šest poraza, gol razlika 20:20).

U susretu timova do 18 godina susret se završio nerešeno 1:1, a gol za Beograd postigao je Ristić u 71. minutu. Juniori Beograda su četvrti na tabeli sa 27 bodova iz 13 utakmica (osam pobeda, tri remija i dva poraza, gol razlika 33:22).

Prva državna liga Južne Australije

Rezultati 16. kola: VT Birkala – Plejford Siti 2:1, Vestern Strajkers – Para Hils Najts 2:2, Beograd – Modburi Džets 1:1, Adelajd Kobras – Adelajd Hils 3:1, Adelajd Viktori – Fulam Junajted 1:2, Istern Junajted – Vest Adelajd 0:2.

1. Beograd 13 9 3 1 26:10 30

2. Modburi 14 8 4 2 30:13 28

3. VT Birkala 13 8 2 3 27:12 26

4. Para Hils 14 7 4 3 15:11 25

5. Plejford S. 14 7 2 5 28:18 23

6. V. Strajkers 14 4 5 5 22:22 17

7. Viktori 13 4 4 5 18:19 16

8. Fulam J. 14 4 2 8 13:24 14