Tanjug/AP

Fudbaleri Barselone ponizili su kao gosti Real i pobedili ga rezultatom 4:0 u 189. ligaškom “El Klasiku” koji je igran u okviru 11. kola španske La Lige.

Barseloni je ovo ukupno 75, a 21. pobeda u Madridu u ligaškim duelima dva najveća španska kluba.

Posle 11 odigranih kola Barselona ima 30, a branilac titule Real 24 boda.

Barselona će za 10 dana, 6. novembra, gostovati Crvenoj zvezdi u meču četvrtog kola Lige šampiona.

Real je dominirao u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da postigne regularan gol. Kilijan Mbape je, istini za volju, poslao jednu loptu u mrežu u 30. minutu, ali je VAR reagovao zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika na terenu i demonstracija sile Barselone koja je povela 2:0 za samo dva minuta golovima Roberta Levandovskog.

Poljak je u 54. minutu bio strelac posle prelepe asistencije Marka Kasada u prazan prostor, a zatim u 56. šalje loptu u mrežu Reala udarcem glavom posle centaršuta Alehandra Baldea.

U 67. minutu Levandovski je pogodio stativu u situaciji kad je gol Reala bio potpuno prazan.

Za ubedljivu pobedu Barselone postarao se Rafinja. Brazilac je u 77. minutu asistirao Laminu Jamalu za 3:0, da bi i sam postigao gol u 84. posle dodavanja Injiga Martineza.