Tanjug/AP
Angelina Topić

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je večeras srebrnu medalju u disciplini skok uvis na Evropskom dvoranskom prvenstvu u holandskom Apeldornu.

Topić je do srebra stigla sa preskočenih 1,95 metara.

Srpska atletičarka je preskočila 1,95m iz drugog pokušaja. Ona je potom propustila visinu od 1,97 metara, a zatim iz tri pokušaja nije uspela da preskoči 1,99m.

Topić je prethodno preskočila 1,80m, 1,85m, 1,89m i 1,92m.

Ovo je za srpsku atletičarku prva medalja na evropskim prvenstvima u dvorani.

Topić je Srbiji donela jedino odličje na ovogodišnjem kontinentalnom EP u dvorani. Zlatna medalja je pripala Ukrajinki Jaroslavi Mahučih, koja je preskočila 1,99m, dok je bronza pripala Šveđanki Engli Nilson (1,92m).

Topić je aktuelna evropska vicešampionka na otvorenom, pošto je prošle godine na EP u Rimu osvojila srebrnu medalju sa preskočenih 1,97 metara.

1 COMMENT

  1. Браво Ангелина! Жива била и доносила пуно медаља Србији. То је младост Србије, а не уличарење и лупање.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here