Američka politika vodi u nuklearni holokaust!

0

Američki geopolitičar i analitičar Vilijam Engdal upozorava da se za SAD "hladni rat" nikada nije završio i da ta politika može dovesti do nuklearnog holokausta.

Nato pokazuje mišiće: Gensek Stoltenberg govori vojnicima u bazi u Nemačkoj
 

Engdal smatra da zemlje EU moraju hitno da "ojačaju kičmu" i prestanu da slepo ispunjavaju svaki diktat Vašingtona. Ponašanje EU, naročito vlade nemačke kancelarke Angele Merkel posle puča u Kijevu, "a to zaista jeste bio puč koji je organizovao američki Stejt department", navodi Engdal, pokazuje vazalski odnos prema Vašingtonu.
Engdal je objavio knjigu "Dominacija punog spektra: Totalitarna demokratija u Novom svetskom poretku" u kojoj dokumentuje činjenice koje ukazuju da se "hladni rat" za Vašington nije završio posle raspada Sovjetskog Saveza i Varšavskog pakta. NATO je odmah počeo da se širi prema Rusiji kroz Bugarsku, Poljsku, Rumuniju, Češku… Postavili su raketni štit i antiraketne instalacije u tim zemljama imajući u vidu stvaranje prilike za prvi nuklearni napad na Rusiju.
"To, svakako, svet dovodi bliže nuklearnom holokaustu. Ovo je ekstremno opasna situacija. Učinili su sve kako bi slomili Rusiju i nisu uspeli. Putin je povukao crtu nekoliko puta, pa ga zato Vašington mrzi. Putin jednostavno ne popušta pred pritiskom", ocenjuje Engdal u intervjuu za ruske medije.
Američki analitičar smatra da je nekadašnji sovjetski lider Mihail Gorbačov mnogo veći Rus nego što je to uspeo da pokaže, a da su ga SAD uklonile kako bi na vlast dovele Borisa Jeljcina, koji je sve radio po diktatu Vašingtona i skoro uništio Rusiju.
"CIA je napravila puč u SSSR, koji je doveo na vlast Borisa Jeljcina, čoveka Vašingtona, koji je imao zadatak da u potpunosti razmontira rusku ekonomiju", zaključuje Vilijam Engdal.
U međuvremenu se na svetskoj političkoj sceni dešavaju burne promene, praćene ratnim dobošima. SAD prednjače jer svojim vojničkim prisustvom u mnogim regionima stežu obruč oko druge strane. Na ruski odgovor, iz razumljivih razloga, nije trebalo dugo čekati.
Ministar odbrane Sergej Šojgu je juče izjavio da u trenutnoj situaciji Rusija mora održati vojno prisustvo u zapadnom Atlantiku i istočnom Pacifiku, kao i na Karibima i Meksičkom zalivu i dodao da će bombarderi izvoditi letove uz rusku granicu i iznad Arktika.
On nije naveo koliko će često biti izvođene te patrolne misije niti druge detalje, mada je rekao da će više letova i veća dužina letenja zahtevati bolje održavanje i da zato motaju biti izdata uputstva vojnoj industriji. Šojgu je rekao da ruske vazdušne snage takođe planiraju izvođenje "osmatračkih misija kako bi nadzirale vojne aktivnosti drugih sila i pomorske komunikacije".

 

Rusko pravo
Američki vojni zvaničnik je rekao da Rusija ranije nije bombarderima izvodila patrolne misije u Meksičkom zalivu, pa ni za vreme "hladnog rata".
Portparol Pentagona Stivi Voren kaže da nije reč o provokaciji, pošto Rusija, kao i svaka druga država, ima pravo da koristi međunarodni vazdušni prostor ili međunarodne vode.

 

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here