Agresivna omladina

0

Ukrajinski neonacisti

Fašistička i nacistička ideologija definisali su slovenske narode kao nižu vrstu, kojoj se sprema istrebljenje, odmah pošto se taj posao završi sa Jevrejima i Romima. Danas su u mnogim slovenskim državama, čak i u samoj Rusiji, nikli pokreti, organizacije i partije koje na ekstreman način spajaju nacionalna osećanja sa socijalizmom. Upravo taj model je u svom nacionalsocijalizmu imao Adolf Hitler, a danas u Moskvi deluje boljševičko-nacionalna partija!

Ukrajinska lomača
U Ukrajini se dogodio preporod ideologije fašizma, izjavio je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov, navodeći i da je tragedija u Odesi od 2. maja 2014. čist fašizam. Tog dana su pristalice ukrajinskih krajnjih desničara i neofašista iz desnog sektora sabili proruske demonstrante u lokalni Dom sindikata, a potom zgradu zapalili, te je tako stradalo više od 40 ljudi.
– Nećemo dozvoliti obnavljanje fašizma u Evropi i tim pre u Rusiji i nećemo dozvoliti da se gurnu pod tepih činjenice o tragediji u Odesi, kao što to pokušava da uradi vladajuća koalicija u Ukrajini, skrivajući rezultate istrage od javnosti. Dugo godina u Evropi zatvaraju oči na to da ideologija fašizma zadobija nove pristalice, kako njihovi usmerivači vrbuju nove sledbenike, organizuju marševe u čast bivših esesovaca, koji su u Nirnberškom procesu priznati za zločince – rekao je ruski ministar inostranih poslova za Itar-TASS.

Aktivisti za ljudska prava upozorili su na opasnost od nacionalističkih pokreta. Svetlana Ganuškina, predsednica NVO Građanska inicijativa, veruje da pokret privlači onu grupaciju Rusa koji nisu zadovoljni svojim životnim uslovima. Za mnoge su takve ideje "sredstvo kojim će kanalisati svoju agresiju", rekla je za Interfaks.
Neonacionalističke grupe su sve organizovanije i sve masovnije po broju svojih ratobornih pristalica što je šokiralo vlasti i mnoge Ruse. Uz zapaljivi miks indoktrinirane ruske omladine i radnika koji dolaze iz većinom muslimanskog Severnog Kavkaza i bivših sovjetskih država centralne Azije, Moskva je postala fokusna tačka rasnih tenzija.
Rasno nasilje je eksplodiralo 11. decembra 2010. kada je oko 7.000 nacionalista marširalo u blizini Kremlja, skandirajući rasističke slogane i napadajući prolaznike neslovenskog izgleda, što je tadašnji predsednik Dmitrij Medvedev nazvao pogromom. Više od 1.300 ljudi uhapšeno je tih dana u Moskvi, u nastojanju policije da spreči veće sukobe ruskih ultranacionalističkih grupa i došljaka sa Kavkaza, koji su nameravali da izađu na protest. Ruski ultranacionalisti, velikom većinom veoma mladi, shvatili su poziv Kavkazaca na okupljanje kao izazov na obračun.

 

 

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here