0
Nedelja 03.06.2018.
11:00

Šabac odložio proslavu titule vaterpolista Partizana

Posle pobede Crvene zvezde protiv Vojvodine (13:6), u subotu su odigrane i preostale tri utakmice. Iznenađenje su napravili vaterpolisti Šapca, koji su na Banjici pobedili Partizan sa 9:4 i tako odložili proslavu titule crno-belih, koji u sredu na istom bazenu dočekuju poslednjeplasirani Zemun, koji je bez bodova posle 13 odigranih mečeva.

MN Press
Vaterpolisti Partizana poraženi na Banjici (Foto. Arhiva)

Partizan je više od 20 minuta bio bez gola, dok je pre mesec dana u Šapcu slavio sa 16:1.

Partizan, koji je igrao u istom sastavu kao protiv Zvezde, poveo je 3:1, ali je tada stao. Šapčani su izjednačili na 3:3, potom su crno-beli još jednom, iz peterca, stigli do vođstva i sa rezultatom 4:3 se otišlo na odmor.

U nastavku je Šabac stigao do velikog preokreta. Tri minuta pre kraja trećeg perioda bilo je 4:4, a potom su gosti u poslednjih 38 sekundi postigli još dva pogotka, za vođstvo od 6:4. U poslednjih osam minuta gosti su nastavili da tresu mrežu Partizana i na kraju su stigli do ubedljive pobede.

U meču koji je odlučivao o petom mestu, Nais je savladao Radnički sa 10:7, dok je Valjevo Gorenje bilo bolje od Zemuna rezultatom 11:10.

Plasman: Partizan 34, Crvena zvezda 33, Šabac 30, Vojvodina 25, Nais 13, Radnički 10, Valjevo 9, Zemun bez bodova.