3
Subota 08.08.2015.
20:32 >> 23:06h

Nebo je granica: Srpska vaterpolo oluja oduvala Hrvate i okitila se zlatom!

Vaterpolisti Srbije postali su svetski šampioni pobedom nad Hrvatskom 11:4 u finalu u Kazanju!

Reuters
Majstor: Andrija Prlainović

Hrvatska - Srbija (2:2, 0:3, 2:2, 0:4)

Peti put Srbija se popela na krov sveta, i to prvi put od 2011. i titule u Šangaju.

Pre manje od dva meseca, u finalu sa istim rivalom osvojili smo Svetsku ligu, tako da je Srbija pokazala da je najveća vaterpolo sila, jer smo sada i aktuelni evropski i svetski prvaci!

Najefikasniji je bio Andrija Prlainović sa tri gola, a mreže su tresli i Ćuk (dva puta), Mandić, Mitrović, Duško Pijetlović, Filipović i Aleksić.

Andrija Prlainović MVP SP, Branislav Mitrović ministar odbrane!

Vaterpolista Srbije Andrija Prlainović proglašen je posle pobede u finalu nad Hrvatskom 11:4 za najkorisnijeg igrača Svetskog prvenstva u Kazanju, dok je Branislav Mitrović najbolji među golmanima u Rusiji.

Prlainović je sasvim zasluženo osvojio titulu najkorisnijeg, jer je postigao tri pogotka u finalu, a bio je jedan od najboljih kradljivaca lopti na prvenstvu, te jedan od glavnih aduta zašto je Srbija osvojila zlato.

Branislav Mitrović je pokupio nagradu najboljeg golmana, a to se takođe potvrdilo protiv "barakada", jer je srpska selekcija primila samo četiri gola u finalnoj utakmici.

Agresivno su krenuli Hrvati. Poveli su preko Obradovića i Petrovića, a onda su Srbi odlučili da zaigraju kako oni znaju. Seriju od 5:0, koja je trajala pune dve četvrtine započeo je Prlainović, a završio efektnim pogotkom najbolji vaterpolsita sveta Filipović.

Sve je delovalo perfektno u redovima "delfina".

OVO SU SVETSKI ŠAMPIONI:

Gojko Pijetlović, Dušan Mandić, Živko Gocić, Sava Randjelović, Miloš Ćuk, Duško Pijetlović, Slobodan Nikić, Milan Aleksić, Aleksa Jakšić, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović, Branislav Mitrović. Selektor: Dejan Savić.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

32. minut - Završni udarac. Najmlađi, 18-godišnji Nikola Jakšić pogađa za 11:4. KRAJ UTAKMICE. SRBIJA JE PRVAK SVETA!!!
30. minut - Demonstracija moći. Milan Aleksić je strelac - 10:4.
28. minut - GOL!!! Prlaaaaainoviććććć - 9:4. Fantazija!!!
27. minut - GOL!!! Duško Pijetlović je precizan za 8:4. Imali su potom Hrvati igrača više, ali odbranili smo se. Granitna odbrana Srbije.
26. minut - Prlainović je pogodio Pavića u glavu, ali je potom ukrao loptu u odbrani.
25. minut - Samo nas osam minuta deli od zlata.
ČETVRTA ČETVRTINA
24. minut - Gocić je imao dobru šansu, ali lopta je posle kontakta sa vodom otišla preko gola. Sada promašaj Prlainovića. Kraj treće deonice.
23. minut - Gol za "barakude", pogodio je Sukno.
20. minut - Odbranili smo igrača manje. Mitrović je dobro reagovao.
19. minut - Sandro Sukno smanjuje na 6:3. Hrvatska je postigla gol posle skoro 14 minuta. GOL! Ćuk je strelac. Sve teče prema planu. Njegov drugi gol.
18. minut - GOL!!! 6:2 za Srbiju. Pogodio je Stefan Mitrović! Sjajan gol iz veoma teške situacije.
17. minut - Počelo je drugo poluvreme. Ponovo Hrvati brži, ali Jakšić siguran u defanzivi.
TREĆA ČETVRTINA
16. minut - GOL!!! Filip Filpović postiže još jedan gol za Srbiju - 5:2. "Barakude" u nokdaunu. Kraj prvog poluvremena.
15. minut - Sada Joković pogađa okvir, nije Hrvatska iskoristila situaciju igrača više, a Ćuk potom gađa pravo u Pavića.
14. minut - Ponovo nas spasava prečka. Već u narednom napadu gol za "delfine". Ćuk je strelac. Iskoristili smo igrača više. Tajm aut Hrvatska.
13. minut - GOL!!! Vodi Srbija. Prlainović strelac. Primio je loptu na distanci i zakucao loptu u donji desni ugao golamana Pavića!
10. minut - Ponovo "delfini" pogađaju okvir gola. Nemamo sreće. Sukno je u narednom napadu pokušao, ali lopta nije "upala" u gol. Odlična reakcija Mitrovića.
9. minut - Hrvati ponovo brži, ali Prlainović krade loptu.
DRUGA ČETVRTINA
8. minut - Prečka je spasila Hrvate. Prlainović je gađao posle odlične akcije. Kraj prve deonice.
7. minut - GOL!!! 2:2, Dušan Mandić pogađa! Kakav kontra napad! Neverovatne plivačke sposobnosti ima bivši vaterpolista Partizana. Sada se lakše diše!
6. minut - GOL!!! 2:1, Andrija Prlainović postiže prvi gol za Srbiju u ovom finalu!
5. minut - Filipović ne koristi situaciju sa igračem više. Hrvatska igra jaku odbranu. Biće ovo veoma težak meč. Olimpijski šampion je udvostručio prednost pogotkom Antonija Petkovića na nešto manje od tri minuta pre kraja prve četvrtine.
4. minut - Obradović je imao novu šansu. Šutirao je sa distance, ali je srpski golman ovoga puta bio siguran.
2. minut - Hrvatska vodi golom Paula Obradovića. Iskoristile su "barakude" igrača više.
1. minut - Počela je utalmica. Srbija je imala prvi napad. Ipak, nije uspela da ga realizuje preko Filipovića.