Sreda 08.01.2014.
11:14
Beta A

Sidnej: Zimonjić i Nestor u četvrtfinalu

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor su se plasirali u četvrtfinale turnira u Sidneju pošto pobedili francuski par Mihael Lodra - Nikolas Mau rezultatom 2:6, 6:4, 11:9.

Nenad Zimonjić

U narednom kolu Zimonjić i Nestor će igrati protiv Poljaka Marijuša Firstenberga i Marsina Matkovskog.

Prvi set su Francuzi odigrali mnogo bolje, čak tri puta su oduzimali servis Zimonjiću i Nestoru, što je bilo dovoljno da posle samo 25 minuta igre povedu sa 1:0.

Drugi set je bio neizvesniji i viđen je samo jedan brejk koji je u petom gemu napravio srpsko - kanadski par. Posle pola sata igre Zimonjić i Nestor su iskoristili prvu set loptu i izjednačili na 1:1.

U trećem setu je viđeno čak devet mini brejkova, ali su jedan više napravili Zimonjić i Nestor i rezultatom 11:9, odnosno 2:1 plasirali se u naredno kolo turnira u Sidneju.