3
Sreda 11.07.2018.
20:14 >> 22:45h

Hrvatska u finalu!

Fudbaleri Hrvatske napravili su neverovatan uspeh i plasirali se u finale Svetskog prvenstva u Rusiji, pobedom nad Engleskom sa 2:1 posle produžetaka.

EPA/ABEDIN TAHERKENAREH
Slika sa početka utakmice u Moskvi

Duel na stadionu "Lužnjiki" imao je prefiks "istorijski" iz više razloga...

Hrvati su napravili najveći uspeh u istoriji i prvi put došli u borbu za najveći trofej u svetu fudbala!

Hrvatska u nedelju igra protiv Francuske za titulu šampiona sveta.

- 124. minut - Kraj utakmice! Hrvatska je u finalu Mundijala!

- 121. minut - Posle faula su se sukobili Ali i Rakitić, ali nije bilo većih incidenata.

- 119. minut - Kramarić je vukao kontru, dovukao je do šesnaesterca i na drugoj strani imao usamljenog Perišića, ali mu nije dodao loptu.. bio je sebičan, šutirao je i pogodio spoljni deo mreže.

- 117. minut - Englezi će završiti meč sa desetoricom. Tripije ne može da ostane na terenu.

EPA/PETER POWELL
"Super" Mario Mandžukić, strelac odlučujućeg gola za prolaz u finale

- 109. minut - Gol! 2:1 za Hrvatsku! Mario Mandžukić!

Perišić je uz dosta sreće prosledio do Mandžukića iza odbrane, a on sa nekih šest-sedam metara matirao Pikforda!

Stouns je napravio ogroman kiks, gledao kako ga strelac obilazi i daje gol!

- Kraj prvog produžeetka!

- 107. minut - Velika prilika za Hrvatsku! Perišić je centaršutom tražio Mandžukića, a Pikford je odbranio na četiri metra od gola! Teško se može zamisliti bolja šansa od ove.

- 99. minut - Vrsaljko sklanja loptu sa gol linije! Hrvatski defanzivac je bio na mestu na crti gde je odlično pogodio Stouns. Ovo je bio prvi šut Engleza u okvir gola još od petog minuta.

- Produžeci...

- 1:1 - Kraj utakmice!

Hrvati opet, treći put na ovom Mundijalu idu u produžetke.

- 92. minut - Tripije je izveo skraćeni korner, najviši u skoku bio je Hari Kejn, ali je loše šutirao.

- 84. minut - Loše je čuvar mreže Evertona izboksovao loptu u sledećem napadu, ona je stigla do Perišića koji je pokušao da ga prebaci i pogodi praznu mrežu, ali je prebacio i prečku.

- 72. minut - Velika šansa za Hrvate! Stativa! Ponovo je Perišić gađao i ponovo je bio veoma blizu!

- 68. minut - 1:1 , strelac za Hrvatsku je Perišić!

Vrsaljko je centrirao, a Perišić je digao nogu iznad Vokerove glave i savladao Pikforda!

- Poluvreme, 1:0 za Engleze...

- Dok se na terenu ništa ne događa, još jedan zanimljiv podatak. Englezi su na ovom Mundijalu postigli devet golova iz prekida. Nijedan tim nije bio bolji od njih u tome i nijedan tim nije toliko pogađao posle prekida od Svetskog prvenstva 1966.

- 35. minut - Englezi ponovo ulaze u šansu, Lingard ostaje potpuno sam na 18 metara i promašuje.

- 32. minut - Najbolji pokušaj Hrvata. Ante Rebić je gađao sa ivice kaznenog prostora, iz "prve" i pogodio Pikforda.

- Interesantan podatak: Kiran Tripije je tek drugi engleski igrač koji je postigao gol iz "slobodnjaka" na Svetskom prvenstvu. Pre njega to je uspeo samo Dejvid Bekam, 1998. i 2006. godine.

EPA/SERGEI CHIRIKOV
Kiran Tripije, sa saigračima proslavlja gol

- Kiran Tripije postigao svoj prvenac za "Albion".

- 5. minut - Engleska vodi majstorijom Tripijea! Prelep gol iz slobodnog udarca sa 18 metara, lopta u gornji ugao i veoma lep pogodak!

Hrvatska:

Subašić - Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko - Brozović, Rakitić, Modrić, Perišić, Rebić - Mandžukić.

Engleska:

Pikford - Voker, Stouns, Megvajer - Tripije, Ali, Henderson, Lingard, Jang - Sterling, Kejn.

Sudija: Džunejt Čakir (Turska)

Englezi ne samo da su ubeđeni da će pobediti Hrvate, već posle 52. godine vide "tri lava" na krovu sveta. S druge strane, "kockasti" su ispunili sve ciljeve i sada nameravaju da rasterećeni odu do kraja.

Put do finala:

Hrvatska: Nigerija 2:0, Argentina 3:0, Island 2:1, Danska 1:1 (3:2 penalima), Rusija 1:1, 2:2 (4:3 penalima)

Engleska: Tunis 2:1, Panama 6:1, Belgija 0:1, Kolumbija 1:1 (4:3 penalima), Švedska 2:0.