0
Sreda 20.06.2018.
14:31

Kristijano Ronaldo srušio i Maroko i Puškaša

Portugalski as je već u 5. minutu postigao jedini gol na meču, a tako je i pretekao slavnog mađarskog fudbalera Ferenca Puškaša na večnoj listi golgetera u međunarodnim utakmicama.

EPA/Sergei Chirikov
Četvrti gol u Rusiji: Kristijano Ronaldo je matirao i golmana Maroka

Kakav dan za portugalskog predsednika Marsela Rebela de Sozu u Moskvi. Em se u Kremlju sastao s Putinom, em su mu reprezentativci njegove zemlje podarili pobedu na Lužnjikima protiv Maroka (1:0).

Jedini strelac na meču bio je, a ko drugi, Kristijano Ronaldo već u 5. minutu, pošto je manirom rasnog strelca sproveo centaršut glavom u mrežu. Maroko je u drugom poluvremenu opsedao portugalski gol, ali je ostalo 1:0.

Ovim golom Kristijano Ronaldo je pretekao slavnog Mađara Ferenca Puškaša s kojim je, posle tri gola Špancima u prvom kolu, delio drugo mesto na večnoj listi strelaca u međunarodnim mečevima (po 84). Sledeći izazov je legenda iranskog fudbala Ali Dei, koji je između 1993. i 2006. dao 109 pogodaka.

Stadion Lužnjiki. Gledalaca: 78.011.

PORTUGALIJA: Rui Patrisio, Soares, Pepe, Fonte, Gereiro, Bernardo Silva (od 59. Martins), Karvaljo, Mutinjo, Žoao Mario (od 70. Fernandes), Gedes, Kristijano Ronaldo. Selektor: Santos.

MAROKO: Munir, Hakimi, Da Kosta, Benatija, Dirar, Busufa, El Ahmadi, Amrabat, Belhanda (od 75. Karsela-Gonzalez), Ziješ, Butaib (od 70. Kaabi). Selektor: Renar (Francuska).