170
0
Subota 30.03.2019.
18:40 >> 21:19h

Partizan izjednačio protiv Zvezde. Igraće se "majstorica". To je i najpravednije.

U drugoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige "crno-beli" kao formalni domaćin pobedili "crveno-bele" sa 70:67 (13:9, 21:18, 14:22, 22:18), a odlučujući meč za ulazak u finale iduće subote (20 časova).

twitter.com/PartizanBC
Veličković nadmudrio Fajea

Partizan: N. Janković, Pejdž 8 (1-4 za tri), Si 4 (0-1), Marinković 18 (3-6), Jaramaz 3 (1-1), Veličković 7 (1-2), Zagorac 4 (1-2), Renfro 6 (0-2), S. Janković 1, Lendejl 10 (0-1), Gagić 3, Nikolić 6 (2-4). Trener: Trinkijeri.

Zvezda: Čović 6 (1-5), Perperoglu 16 (1-5), Davidovac 3 (1-2), Lazić 5 (1-4), Faje 4 (1-3), Beron 7 (1-5), Dobrić 3 (0-1), Simanić 3, Rivers 6 (0-3), Cirbes 11, Odžo 3. Trener: Tomić.

IV četvrtina

Davidovac je pokušao za trojku ali ništa. Partizan je izjednačio. "Majstorica" za ulazak u finale je u subotu.

Pejdž iskoristio oba slobodna bacanja. Zvezda posle tajm-auta ima četiti sekunde da trojkom pojuri produžetak.

Partizan je u poslednjim sekundama imao dva skoka u napadu

Beron trojka na 44 sekundi pre kraja - 68:67

Trojka Pejdža na 77 sekundi do kraja - 68:64

Dve greške Cirbesa u 39. minutu. Prvo je izblokiran kada je imao čistu situaciju da zakuca, a u sledećem napadu, želeći da proigra saigrača preko protivničkog igrača, dao je ovome loptu u ruke.

Manje od tri minuta do kraja. "Crno-beli" u seriji 7:0.

36`: 63:62 - Prvo Pejdž 2+1 pa Marinković oba penala - Partizan opet u vođstvu.

Četiri i po minuta do kraja. Zvezda vodi 62:58.

34`: Najefikasniji Zvezdin igrač Perperoglu (16 poena) načinio je namernom ličnom greškom, pošto je grubo po rukama prebio Lendejla.

32`: 51:54 - Perperoglu je imao posle pogotka pod prekršajem priliku i iz slobodnog bacanja, ali ga nije iskoristio. Njegov peti promašaj s penala.

Krenulo je Cirbesovim poenima, a uzvratio je trojkom Marinković, sa 16 poena do sada (3-4 za tri) najefikasniji Partizanov igrač.

MN Press
Marinkovićev prodor pored Berona

III četvrtina

Kraj treće četvrtine sa 48:49 (13:9, 21:18, 14:22). Marinković je još dva puta bio siguran iz penala, a Rivers nije pogodio trojku u zvuk sirene.

30`: 46:49 - Sjajna trojka Marinkovića uz Riversov faul, koji je bek Partizana pretvorio u pogodak i iz slobodnog bacanja. Ali za tri vraća i Perperoglu.

S još dva poena iz penala (Čović) Zvezda u poslednji minut treće četvrtine ide s +4.

29`: 42:44 - Čovićevi prvi poeni večeras su trojka pošto je ostao usamljen na šutu, a zatim je Lazić iz slobodnih bacanja doveo Zvezdu u vođstvo.

25`: 39:36 - Posle 1-18 Zvezda najzad dala trojku (Lazić). Pre toga je za tri uspešan bio Veličković, a neuspešan Renfro, koji je posle uspešnog pokušaja svog saigrača brzopleto želeo da dotuče "crveno-bele" u kratkom roku.

Zvezda je promašila još dve trojke (1-17), prvo Faje, koji je jedini pogodio do sada, pa Čović, ali je oba puta imala skok u napadu posle toga.

23`: 34:30 - U prva dva i po minuta u drugom poluvremenu strelac je samo Odžo. Beron je prvi igrač s četiri prekršaja.

22`: Trojku je promašio i Lazić. Zvezda s očajnih 1-15 za trojku.

Prva dva Partizanova pokušaja su prekršaji u napadu (Si pa Zagorac)

Utakmica je nakratko bila prekinuta zbog pirotehnike Partizanovih navijača

Počelo je drugo poluvreme

II četvrtina

Poluvreme. Partizan odlazi na odmor s najvećom prednošću do sada (34:27 - 13:9, 21:18). Na dvadesetak sekundi pre kraja druge četvrtine Davidovac nije bio uspešan za trojku. Partizan je krenuo u poslednji napad. Jedan njegov igrač je efektno izblokiran pod Zvezdinim košem, ali je posle skoka u napadu Lendejl sproveo loptu kroz mrežu.

Partizan za tri poena 5-13, Zvezda katastrofalnih 1-14

18`: 28:25 - Nikolić daje još jednu trojku. "Crno-beli" opet u vođstvu.

17`: 23:23 - Prvo je Perperoglu promašio oba penala, a Nikolić je trojkom poravnao.

16`: 20:23 - Posle nekoliko napada bez pogotka na obe strane Zvezda opet dolazi u vođstvo jer se Davidovac odlično snašao pod Partizanovim obručom da uz poene iznudi i dodatno slobodno bacanje.

14`: 20:15 - Trojku je iz ugla postigao Jaramaz. Perperoglu je postigao oba slobodna bacanja iz prve takve prilike za Zvezdin tim.

12`: 17:11 - Trojku u poslednjoj sekundi napada za Partizan postiže Marinković s devet metara. Druga trojka "crno-belih" i druga u zvuk sirene.

Počelo je nesportskim prekršajem Perperoglua, koji je laktom udario Zagorca.

MN Press
Duel Zvezdinog centra Maika Cirbesa s Nikolom Jankovićem

I četvrtina

Kraj prve četvrtine s malim brojem poena (13:9). Zagorac je preko ruku čuvara pogodio trojku u poslednjoj sekundi. Prethodno je Beron promašio za tri. Zvezda iz daljine sa usiljenih 1-9.

9`: 8:5 - Si je pogodio dva od tri slobodna bacanja pošto je bio fauliran u šutu za tri poena.

7`: U dva Zvezdina uzastopna napada za tri je promašio Perperoglu pa i Čović. "Crveno-beli" imaju 1-7 za trojku. Pogocima Sija Partizan je poveo sa 6:5.

MN Press
Zvezdin bek Beron u pokušaju da se probije pored Sija i Marinkovića

6`: Dugo stoji rezultat 2:5. Partizanov šut iz igre je 1-9, a Zvezdin za tri 1-5. Tek je Veličković uspeo da promeni stanje.

4`: Partizan je krenuo pod opterećenjem da mora da pobedi. Zvezda njegovu sapetost nije iskoristila pošto je promašila tri šuta za tri poena.

Utakmica je počela. Prve poene dao je Partizanov centar Gagić, a uzvratili su Rivers pa Faje trojkom.

Partizanova početna petorka je Renfro, Pejdž, Si, Veličković i Gagić, a Zvezdina Rivers, Beron, Lazić, Faje, Odžo.

Kao što je dvorana "Aleksandar Nikolić" pre nedelju dana bila ispunjena do poslednjeg mesta Zvezdinim navijačima, sada je drugačija situacija. Partizan se uzda da će se na krilima svoje publike izboriti za "majstoricu", a Zvezda, s psihološkom prednošću zbog vođstva s 1:0, ima nameru da obavi posao već večeras.

"Crveno-beli" imaju veliki hendikep. Neće im igrati poslovođa Reglend, jedan od njenih najboljih igrača, koji se povredio na prvom meču.