0
Subota 23.03.2019.
17:59

Posle dramatičnog produžetka, Zvezda vodi 1:0 protiv Partizana

Izabranici Milana Tomića zabeležili su pobedu protiv večitog rivala u prvom polufinalnom meču ABA lige rezultatom 106:101 (21:11, 15:24, 24:28, 25:22, 21:16).

MN Press
Novica Veličković

Kraj meča - 106:101

5. minut, 101:96 - Beron uvećava prednost pola minuta pre kraja produžetka

5. minut, 96:96 - Razigrao se Zagorac, postiže trojku za izjednačenje. Nesportski faul Gagića

4. minut, 94:93 - Zagorac smanjuje, Si pravi faul i šalje Perperoglua na liniju za slobodna bacanja. Lazić menja Čovića

3. minut, 94:91 - Lendejl i Odžo napravili po pet faula, ulazi Cirbes (4 faula)

1. minut, 87:87 - Lendejl postiže pogodak, Odžo uzvraća

Produžetak

40. minut, 85:85 - Renfo postiže dvojku za izjednačenje samo tri sekunde pre kraja. Utakmica ide u produžetke

40. minut, 84:83 - Marinković postiže trojku nekoliko sekundi pre isteka meča i smanjuje na samo poen razlike

38. minut, 80:80 - Partizan stiže do izjednačenja, Davidovac postiže dvojku za prednost. Čović pravi faul i šalje Renfoa na liniju slobodnih bacanja

37. minut, 77:76 - Važna trojka Marinkovića koji smanjuje rezultat na pola koša, Veličković povredio skočni zglob desne noge

35. minut, 75:70 - Majk Cirbes pogodio uz faul i potom je realizovao bacanje

34. minut, 69:68 - Davidovac pogađa jedno slobodno bacanje, Lendejl postiže oba

33. minut, 68:66 - Veličković postiže trojku i smanjuje prednost domaćina

32. minut, 68:63 - Preokret crveno-belih, trojka Dobrića za +5

31. minut, 62:63 - Čović promašuje trojku, ipak Dobrić postiže dvojku

IV četvrtina

MN Press
Nikola Lončar na polufinalnom meču ABA lige

30. minut, 60:63 - Dobrić postiže trojku u poslednjoj sekundi trećeg segmenta igre

29. minut, 54:59 - Davidovac postiže dve trojke za redom, Trinkijeri prinuđen da traži tajm-aut

28. minut, 51:58 - Partizan održava dvocifrenu prednost, pogađa Stefan Janković, uzvraća Filip Čović

26. minut, 43:52 - Marinković postiže trojku na radost navijača

25. minut, 41:49 - Nižu se greške Crvene zvezde, Partizan stiže do maksimalnih +8

22. minut, 39:45 - Veličković postiže trojku, Tomić traži tajm-aut

21. minut, 39:38 - Partizan prvi put dolazi do vođstva, Lazić pogađa prvu trojku od četiri pokušaja

III četvrtina

POLUVREME

20. minut, 36:35 - Zvezda je imala nekoliko sekundi za napad i uspela je da iznudi nesportski faul Novice Veličkovića.

19. minut, 33:30 - Partizan dolazi na minus 3, ipak Beron postiže trojku i ne dozvoljava rivalu da ugrozi crveno-bele

18. minut, 31:27 - Partizan pravi seriju, trener tima sa Malog Kalemegdana prinuđen da traži tajm-aut

17. minut, 31:25 - Trojka Zagorca, crno-beli imaju problem da sačuvaju Odža

16. minut, 26:18 - Rivers odličan, postiže 11 poen, Partizan dugo bez poena

14. minut, 26:18 - Veličković je promašio trojku. Perperoglu je promašio oba bacanja

13. minut, 26:18 - Partizan stao posle dobrog početka

11. minut, 21:14 - Prva trojka za Partizan, precizan je Aleksa Nikolić

MN Press
Marko Marin na polufinalnom meču ABA lige

II četvrtina

10. minut, 21:11 - Kej Si Rivers pogađa slobodno bacanje

9. minut, 17:11 - Cirbes dodaje loptu Reglendu koji pogađa pod košem. Na drugoj strani Nikola Janković poentira

6. minut, 11:2 - Trojka Berona, tajm-aut traži Trinkijeri

5. minut, 8:2 - Bili Beron pogađa za tri poena, 8:2, dok je Si izgubio loptu

3. minut, 5:2 - Janković promašio trojku, Faje hvata loptu i poentira

2. minut, 2:2 - Prve poene na meču postigao je Reglend, uzvraća Novica Veličković

I četvrtina

Meč je počeo

Zvezda: Reglend 6, Čović 16, Perperoglu 4, Davidovac 18, Lazić 5, Faje 2, Beron 23, Dobrić 8, Simanić, Rivers 12, Cirbes 6, Odžo 6.

Partizan: N. Janković 8, Pejdž 3, Si 9, Marinković 20, Jaramaz 1, Veličković 11, Zagorac 10, Renfro 14, S. Janković 4, Lendejl 17, Gagić, Nikolić 4.

Na programu je četvrti večiti derbi u sezoni, sigurno najbitniji do sada jer je ogroman ulog - nastavak borbe za trofej na Jadranu koji donosi i Evroligu.

Zvezda, koja je dva puta nadigrala crno-bele u sezoni, ali i izgubila za pehar Kupa Radivoja Koraća, regularni deo završila je sa impozantnim skorom 21-1, dok je Partizan je bio četvrti sa 14 pobeda i osam poraza.

Drugi meč je zakazan za 30. mart, a eventualna majstorica, u slučaju da posle dve utakmice bude 1:1, igrala bi se 6. aprila.