Valensija odbila napade crveno-belih i osigurala prolaz u četvrtfinale

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Valensiji od istoimene ekipe u trećem kolu Top 16 faze Evrokupa.

Košarkaši Zvezde nakon pobede protiv Limoža u prvom kolu TOP 16 faze Evrokupa

Valesnija - Crvena zvezda 92:76 (21:23, 21:14, 25.20, 25:19)

Valensija: Abalde, Laberi 2, Diot 9, Van Rosom 10, Vil Tomas 13, Dubljević 14, Vives 8, Martines 7, Met Tomas 11, Sastre 10, Dornekamp, Tobi 8. Trener: Đaume Posarnau

Crvena zvezda: Reglend 21, Radanov 6, Čović 9, Perperoglu 9, Davidovac, Faje 9, Beron 11, Dobrić 2, Ristić, Simanić, Odžo 3, Cirbes 6. Trener: Milan Tomić

Odlično su Zvezdini košarkaši otvorili utakmici ali je usledio veliki pad u igri na početku druge četvrtine. Početkom drugom poluvremena su gostujući košarkaši krenuli veoma dobro i prišli na poen zaostatka (53:52) ali je od tada na terenu postojao samo jedan tim!

- 92:76 - Kraj utakmice!

U poslednjim sekundama utakmice Reglend je probao da šutira sa nekih desetak metara ali je bio fauliran. Pogodio je dva od tri slobodna bacanja na 0.6 sekudni do kraja i postavio konačan rezultat!

- 92:74 - Vil Tomas u seriji, za najvećih +18!

- 86:74 - Na trojku reglenda odgovara Antoan Diot... pa onda trojka Berona!

- 83:68 - Nova trojka Meta Tomasa i +15!

- 76:66 - Pet vezanih poena Filipa Čovića!

- 74:61 - Trojka Meta Tomasa pa zakucavanje Bojana Dubljevića za rekordnih +13!

- 69:61 - Met Tomas je pogodio a onda Cirbes i Čović da vrate nadu navijačima Zvezde.

- 67:57 - Kraj treće četvrtine! Zvezda od sjaja do očaja u ovoj četvrtini!

- 67:55 - Serija domaćih od 14:3!

Reglend je pogodio jedno slobodno bacanje i na kratko prekinuo seriju Valensije, usledila je nova mini-serija domaćih pa nekoliko praznih minuta za obe ekipe, potom poeni Čovića ali onda... nova mini-serija Valensije i rekordnih +12!

- 60:52 - Serija domaćih 7:0!

- 51:50 - Reglend siguran sa linije penala!

- 51:48 - Vives vraća trojku Reglenda ali odma Bili Beron pogađa novu!

- 48:45 - Nemaju crveno-beli rešenje za Dubljevića i Tomasa ispod koša. Faje se razigrao i pogodio novu trojku, dok Reglend veže pet poena i Zvezda prilazi na -3!

- Poluvreme!

Loša igra Zvezdinih košarkaša u drugoj četvrtini, čekali su navijači crveno-belih celih 5 minuta na prve poene svojih košarkaša... Aleksa Radanov je svojim poenima malo prodrmao ekipu ali uz njega samo su Faje i Beron postigli poene u ovoj četvrtini!

- 42:37 - Imali su domaći rekordnih +9 večeras ali Beron i Faje vraćaju Zvezdu u igru!

- 38:33 - Minijatura Van Rosoma... sa druge strane Beron i Faje precizni za 3 poena.

- 33:27 - Posle 5 minuta igre u drugoj četvrtini, Aleksa Radanov postiže prve poene iz igre za Zvezdu u ovoj četvrtini! Njegov četvrti poen!

- 30:25 - Poenima Alekse Radanova sa linije penala crveno-beli prekidaju seriju domaćih!

- 30:23 - Serija domaćih od 9:0! Zvezda bez koša skoro 4 i po minuta u drugoj četvrtini!

- 21:23 - Prva dva minuta u drugoj četvrtini protekla su bez poena obe ekipe...

- 21:23 - Kraj prve četvrtine! Trojka Stratosa Perperoglua pa poeni Tobija uz zvuk sirene!

- 14:17 - "2+1" Majkla Odža uz nameran faul Majka Tobija.

- 14:14 - Dve trojke Sastrea sa jedne i poeni Perperoglua i Cirbesa sa druge strane.

- 6:10 - Domaći igrači su promašli svoj ritam u napadu ali Reglend i Cirbes održavaju prednost.

- 2:6 - Alej-ap Diota i Laberija za prve poene domaćih večeras.

- 0:6 - Koš kapitena Dobrića pa novi pogodak Džoa Reglenda!

- 0:2 - Odbranili su se crveno-beli na otvaranju utakmice da bi potom Reglend bio precizan sa slobodnih bacanja.

- Utakmica uskoro počinje...

Trener Crvene zvezde Milan Tomić kaže da brojne povrede košarkaša ne mogu da budu opravdanje pred važno gostovanje u Španiji, drugo u nizu.

Na listi poveđenih su kapiten Branko Lazić, kao i od pre nekoliko dana Marko Kešelj, koji je takođe ostao u Beogradu. Filip Čović, Maik Cirbes i Bili Beron, koji izlaze iz povreda, su trenirali sa ekipom u Valensiji, ali se još uvek ne zna da li će igrati večeras. .

Španski tim ima dve pobede, a Zvezda polovičan učinak u Grupi G.