0
Subota 15.12.2018.
23:02

Partizanov trijumf Brkiću u čast

Ekipa Partizana je upisala šestu pobedu u 11 kola ABA lige, pošto je u hali "Aleksandar Nikolić" pao FMP sa 83:77 (17:22; 26:20; 25:20; 15:15).

Twitter/ABA_liga
Đorđe Gagić stavlja Stefana Pota "na poster"

Pred sam meč odana je počast tragično ubijenom bivšem igraču Harisu Brkiću, koji je izgubio život pre 18 godina. Nošene su majice sa njegovim likom i razvijen je transparent na tribinama.

Gosti iz Železnika počeli su rasterećeno i držali su utakmicu pod svojoj kontrolom.

Fantastičnom trojkom Vanje Marinkovića na tri minuta do kraja prvog poluvremena pokrenut je "parni valjak", koji je vodio posle 20 minuta sa 43:42.

Energija ubrzizgana sjajnim pogotkom šuterski neraspoloženog Marinkovića (1/8 za tri) preneta je i na treću četvrtinu, da bi pri vođstvu 61:52 prednost počela da opada kako se bližila poslednja sekunda perioda. FMP se približio na 65:62, ali je nalet odbijen.

U četvrtvoj četvrtini se došlo i do dvocifrene prednosti, ali žilavi igrači FMP-a su sputili na minus četiri, a ostalo je dva i po minuta na satu. "Prazan hod" Partizana nije adekvatno iskorišćen, par grešaka Rita, tehnička Rebecu skrenuli su "Pantere" sa željenog puta.

Poenterski je u ekipi FMP-a značajno ispred svih bio lucidni Slovenac Matic Rebec sa 17 poena (4/11 za tri), Đorđević je brojao do 13.

Kod pobedničkog sastava je Džok Lendejl i Đorđe Gagić  su postigli po 16 poena, a ana druoj strnai nije bilo Dragana Apića da im parira.

Trinkijerijeva ekipa je upisala treći trijumf za redom, posle uspeha na gostovanju Igokei i vrlo bitnog savladavanja Asvela u Evrokupu.

Partizan je usamljen na petoj poziciji sa 6-5, ispod su timovi sa negativnim skorom, počevši od FMP-a.