0
Utorak 20.11.2018.
19:42 >> 22:22h

Evrokup: Treći vezani poraz Crvene zvezde

Beogradski crveno - beli izgubili su na gostovanju Andori 91:80 (25:20; 21:27; 25:15; 20:18).

Džo Reglend i Dilan Enis

Andora: Luz 2, Stević 10, Albisi 19, Henton, Dianje, Šurna 10, Jelinek 16, Apšo 7, Enis 7, Vitington 10, Vitali 10. Trener: Navaro.

Crvena zvezda: Reglend 20, Čović 6, Cirbes 9, Faje 7, Beron 14, Perperoglu 10, Simanić 2, Odžo 9, Dobrić, Lazić 3 Trener: Tomić.

Činilo se da će Crvena zvezda biti suvereni lider grupe A posle prva tri kola bez poraza, ali je u osmom kolu stigla do polovičnog skora 4-4.

Izabranici Milana Tomića imali su inicijativu tek s kraja prvog i početka drugog poluvremena, Andora je odlično startovala i finiširala meč.

Ni ta prednost u prvim minutima treće četvrtine nije bila dovoljno sigurna da bi se održala (46:50), što su domaćini iskoristili da preokrenu stanje na semaforu i privedu meč bezbrižnom završetku.

Kada bi se pogledalo u timsku statistiku videla bi se razlika u asistencijama i prodatim loptama - Andora 16:10, Crvena zvezda 12:12. Na istih 16 šutnutih bacanja srpska ekipa je pogodila 10, Andora četiri više, ostali parametri nisu toliko drastično različiti da bi im se dao značaj.

Posle ove utakmice Andora ima prednost u međusobnim duelima, ukoliko bude potrebe da se to gleda, pošto su izgubili u Beogradu šest poena razlike.

Endru Albisi je nosio pobedničku ekipu u prvom poluvremenu, 15 od 19 poena je postigao pre velike pauze. David Jelinek je preuzeo odgovornost u nastavku i završio sa 16 poena. Klub koji se takmiči u španskoj Endesa ligi je ostvario treću pobedu u prethodna tri kola.

Kod Crvene zvezde je Džo Reglend postigao 20 poena, upisao pet asistencija, ali i četiri lične greške. Bili Beron sa 14 i Stratos Perperoglu sa 10 su mu bili najbliži.

Milanu Tomiću i njegovim igračima sledi veliki derbi sa Partizanom, a u Evrokupu im dolazi Breša.

Još jedna utakmica grupe A se dnaas odigrala - Monako je teškom mukom savladao Ulm 84:81, sprečivši moguće izjednačavanje Nemaca i Zvezde na tabeli.

Kraj meča.

91:80 - Beron trojkom postiže poslednje poene na utakmici.

84:73 - Dvocifrena prednost zvezdinog rivala na oko 2 i po minuta do finiša. Gosti sve dalje od pobede.

80:73 - Albisi odgovara na Reglendova tri poena.

78:70 - Ne predaje se domaćin, pet vezanih poena - Jelinek i Vitalijeva trojka iz koraka unazad.

73:70 - Fenomenalna trojka Beron uz moguć kontakt i Perperoglu smanjuju na minus tri.

71:64 - Dva minuta bez poena prekida Beron polaganjem u kontri.

IV četvrtina

71:62 - Maksimalna prednost Andore na kraju teće četvrtine.

64:60 - Reglend faul-košem donosi egal i odmah na sledećoj strani pravi četvrtu ličnu grešku nad Jelinekom. Čeh je pogodio trojku i dodatno bacanje.

60:57 - Opet Šurna, ovoga puta za tri, nadovezuje se Jelinek.

55:55 -Dolazi Andora do izjednačenja preko Šurne.

46:50 - Cirbes 2+1.

III čevrtina

Ekipa Andore je zahvaljujući silovitim startu prve četvrtine držala prednost tokom većeg dela poluvremena. Tempo se značajno usporio u drugoj deonici, broj ofanzivnih skokova domaćina je pao i beogradska ekipa je serijom 10:4 stigla do minimalne prednosti.

Najefikasniji na obe strane je Endru Albisi sa 15 poena (4/5 za tri, 3/4 sl.b.), Šejn Vitington je stigao do 10.

Među Zvezdinim košarkašima je ravnomerna lista strelaca: Perperoglu 8, Faje 7, Reglend, Beron i Cirbes 6,...

Poluvreme

46:47 - Perperoglu za tri ! Zvezda ipak vodi na poluvremenu !

44:44 - Cirbes poenima iz ofanzvnog skoka donosi izjednačenje posle gotovo celog poluvremena.

42:37 - Albisiju pripada druga četvrtina, za sada je na 13 poena. Svi koševi iz igre bili su iza linije za tri.

35:32 - Beron upisuje drugi trojku sam kao duh.

35:29 - Albisijeva trojka, sedma timska. Sporiji ritam, ali druga petorka Zvezde ne uspeva da smanji zaostatak protivnika, koji ofanzivnim skokovima održava balans.

27:22 - Srpski igrač u redovima Andore Oliver Stević dolazi do četvrtog poena.

II četvrtina

25:20 - Brza igra bez puno faulova donosi prednost domaćinima na kraju prve deonice. Andora iz agresivne odbrane razvija kontre i efikasno poentira spolja i u reketu.

19:15 - Enis iz dotrčavanja ubacuje za tri. Luz agresvnom odbranom se izborio da Beron ne prevede loptu za osam sekundi.

14:11 - Vezane trojke Albisija pa Vitalija.

8:11 - Reglend raspoložen, na samom startu šest poena.

8:7 - Vitington postiže sve poene za Andoru na početku.

I četvrtina

Prve petorke: Andora - Albisi, Šurna, Vitington, Enis, Vitali

Crvena zvezda - Beron, Reglend, Lazić, Cirbes, Faje

Sastav Milana Tomića gostuje u državici od 76 .000 stanovnika, ali sa vrlo nezgodnim timom, koga krasi brza napadačka košarka (top pet po broju poena u Evrokupu).

Andora je izgubila prvi susret u Beogradu 103:95 i od tada pobeđuje u tri od četiri kola. Raspored im je išao na ruku, jer su prethodna dva trijumfa bila nad Ulmom i Galatasarajem.

Zvezda je na drugoj strani zašla u seriju poraza, na gostovanju Ulmu 95:80 i ubedljivo od Monaka 91:75 u hali "Aleksandar Nikolić". Veliki broj poena je postignut na ta dva susreta, što je upravo stil dašanjih protivnika crveno - belih.

Trenutno su obe ekipe na 4-3 i juri se Monako na prvoj poziciji.

Ukoliko se niste upoznali sa sastavom Andore u prethodnoj utakmici, najbolji strelac je Čeh David Jelinek (15 poena po meču), ubojit je bivši košarkaš Zvezde Dilan Enis (10.7), značajan doprinos daju Džon Šurna (10.3), Mikele Vitali, Andru Albisi kroz odbranu (2.3 krađe) i asistencije (6.4 po meču).

Vrlo bitno po goste je da smanje broj izgubljenih lopti, ne daju priliku da se domaćin raspuca i kroz kontra napade dolazi do lakih poena.

Sastavi: Andora: Luiz, Stević, Albisi, Veveris, Kampara, Henton, Berkis, Dianje, Šurna, Voker, Kolom, Jelinek, Apšo, Enis, Vitington, Bartolome, Vitali. Trener: Navaro.

Crvena zvezda: Reglend, Kešelj, Čović, Cirbes, Faje, Beron, Perperoglu, Simanić,                   Odžo, Dobrić, Lazi, Ristić, Nenadić Trener: Tomić.