0
Sreda 14.11.2018.
19:08

Ovako lošu Zvezdu bi pobedio i Anrijev Monako

"Crveno-beli" u Beogradu izgubili od francuskog tima u sedmom kolu Evrokupa sa 91:75 (29:29, 15:16, 32:17, 15:13).

ress

MN Press
Perperoglu u prodoru pored Monakovog igrača

Zvezda: Reglend 12 (1-4 za tri), Čović 3 (1-3), Perperoglu 6 (0-2), Davidovac 4, Lazić 5 (1-1), Faje 5 (0-4), Beron 14 (4-7), Dobrić 9 (1-4), Ristić 2, Simanić 4 (0-2), Cirbes 6, Odžo 4. Trener: Tomić.

Monako: Beri 3 (1-1), Nidam 21 (5-8), Lakomb 16 (0-1), Kikanović 17, Lubaki, Džons 6 (0-1), Robinson 3 (1-1), Utara 16 (1-6), Hamer 9 (1-1), Džozef. Trener: Filipovski (Slovenija).

Monako se revanširao Zvezdi za poraz na svom terenu. Pobedio je zasluženo, a kako je Zvezda igrala traljavo, savladao bi je i fudbalski Monako da obuče košarkaške dresove. Napomena: Francuski prvak iz pretprošle sezone u ovoj se bori za opstanak, a ni dolazak proslavljenog Tjerija Anrija na njegovu klupu još nije promenio tok stvari nabolje.

"Crveno-beli" su otišli na poluvreme s malim vođstvom (45:44), ali vođstvom. U prvom delu igre se videlo da gosti, predvođeni slovenačkim trenerom Filipovskim i nekadašnjim Zvetinom krilnim centrom Kikanovićem, skupo prodaju kožu. Videlo se i da naš tim neće moći da učini značajniji pomak u rezultatskoj prednosti ukoliko ne zaigra angažovanije u odbrani i organizovanije u napadu. Njegov trener Tomić je izdanje svojih izabranika prokomentariosao u pauzi u jednoj jedinoj rečenici, ali s velikom težinom: "Užasna odbrana".

U trećoj četvrtini se desilo smak Zvezde. Monako je radio šta je hteo. Dostigao je i zalihu od 20 poena viška. "Crveno-beli" su u napadu pokušavali na silu, a u odbrani su bili bušni ko rešeto. Tomić je pokušavao da prene svoj tim iz letargije čestim izmenama. Nije vredelo. Sva je prilika da je ovo najlošija utakmica Zvezde od početka sezone, Zvezde koja ne zna za poraz u regionalnoj ABA ligi.

Možda je najslikovitiji podatak njene loše igre taj što je u prvoj četvrtini imala učinak za tri poena 5 od 9, a u nastavku 3 od 18.

Rezultati sedmog kola: Zvezda - Monako 75:91, Galatasaraj - Ulm 77:69. Breša - Andora 73:79.

U sledećem kolu (20-21. novembar): Monako - Ulm, Andora - Zvezda (utorak), Breša - Galatasaraj (sreda).

MN Press
Kikanović pokušava da nadmudri Ristića

Kraj meča u dvorani "Aleksandar Nikolić".

IV četvrtina (13:15)

38`: 72:91 Monako opet odlazi na +20 i više. Izgubljena utakmica za Zvezdu.

34: 66:82 Zvezdi i ne ide, ali i ne može da krene kad se njeni napadi završavaju na silu u pojedinačnim pokušajima.

32`: 64:80 Monako održava ubedljivu prednost.

III četvrtina (17:32)

Ako je Zvezda primila mnogo poena u prvoj četvrtini (29), šta tek reći za treću. Tek u njenih poslednjih nekoliko minuta je uspostavljena ravnoteža s Monakom, koji je pre toga radio šta je hteo pa je i stekao prednost i od 20 poena - 62:76.

28`: 59:74 Zvezdina serija 5:0 za kakvu-takvu nadu.

26`: 52:69 Zvezda očajna. Za sada je 27:7 u trećoj četvrtini.

U Monaku je do sada najbolji Elmedin Kikanović, nekadašnji Zvezdin krilni centar. Ima 15 poena (7-11 za dva).

24`: 52:63 Nastavlja se Zvezdina agonija na početku drugog poluvremena. Monako je stekao i dvocifrenu prednost. Čović je pogodio za tri poena, ali je trojkom uzvraćeno u sledećem napadu.

22`: 47:54 Zvezda je prva poentirala preko Fajea. Usledila je serija Monaka 10:0. Najveća prednost gostiju do sada.

Zvezda počinje sa startnom petorkom: Regland, Beron, Lazić, Faje, Cirbes.

Utisak Zvezdinog trenera Milana Tomića o prvom poluvremenu bio je u jednoj rečenici - "Užasna odbrana".

U prvoj utakmici sedmog kola u A grupi Galatasaraj je pobedio Ulm u Istanbulu sa 77:69.

MN Press
Reglend u prodoru pored Monakovih košarkaša

Poluvreme 45:44

Ujednačena utakmica u kojoj će Zvezdi biti potrebna veća energija u odbrani i precizniji učinak u napadu da bi pobedila. Inače će se ići po ivici do kraja utakmice. "Crveno-beli" su u drugoj četvrtini bili agresivniji pod svojim košem pa su i primili duplo manje poena nego u prvoj. Međutim, dok su u prvoj četvrtini imali šut za tri poena 5-9, u drugoj je to bilo 0-6.

II četvrtina (16:15)

18`: 39:42 Serija Monaka 9:0 krunisana trojkom.

17`: 39:39 Zvezda opet popustila. U napadu bezidejno, s nekoliko promašaja, u odbrani porozno. Monako skupo prodaje kožu.

15`: 39:33 Zvezda igra bolje u odbrani u drugoj četvrtini. Plodovi su takvi da je Monako u njenoj prvoj polovini dao samo četiri poena.

11`: 33:31 Zvezdu na početku druge četvrtine nosi centar Odžo s četiri uzastopna poena.

MN Press
Meč prati Luka Jović, nekadašnji Zvezdin fudbaler, koji je na pripremama reprezentacije

I četvrtina (29:29)

Završena prva četvrtina s velikim brojem poena. Oba tima su postigla po pet trojki. Zvezda ima 5 od 9, a Monako 5 od 7.

9`: 27:25 S dve uzastopne trojke (Dobrić pa Reglend) Zvezda opet prelazi u vođstvo.

5`: 14:16 Monako trojkom dolazi u vođstvo posle Zvezdinog boljeg početka od protivnika. Posle promašaja "crveno-belih" za tri poena gosti postižu još jedan koš što je Tomića primoralo da uzme tajm-aut.

Zvezda je meč počela sa standardnom petorkom: Regland, Beron, Lazić, Faje, Cirbes.