0
Sreda 13.12.2017.
22:37

Debakl u "Pioniru": Nema kraja agoniji Partizana

Otišao je iskusni stručnjak Miroslav Nikolić, ali nema šok terapije za košarkaše Partizana. Crno-beli su opet razočarali u "Pioniru" ubedljivim porazom od Bilbaa - 83:67, jedine ekipe koji je "parnik valjak" pobedio u grupnoj fazi drugog po rangu evropskog takmičenja.

M. Todorović - Vesti
Nemoćan: Patrik Miler odigrao je jednu od najgorih mečeva u sezoni

Ovim porazom, sedmim u sezoni, Partizan je izgubio i teoretske šanse za narednu rundu Evrokupa. Gostima iz Baskije je bilo potrebno, tri četiri minuta na početku poslednje deonice da se serijom odlepe na +15 - 65:50 i rutinski slave u sablasnom praznom "Pioniru".

Partizan je gubio dvocifrenom prednošću u prvih 20 minuta, ali furioznim startom, domaćin je uspeo da pobvede sredinom treće četvrtine. Međutim, odmah su gosti dodali gas i lagano slavili protiv destkovanog Partizana, koji nije mogao ra računa na povređene Marinkovića, Čakarevića i Gavrilovića. I kapiten Veličković je dobio jak udarac u glavu krajem treće čertvrtine, Bio je krvave glave, ali se vratio u finišu.

Goste su do trijumfa predvodili Redivo sa 20, Gladnes sa 15 i Fišer sa 12 poena. Kod crno-belih, najbolji su bili Najdžel Vilijams Gos sa 18, dok je kapiten Novica Veličković ubacio 13 poena.

U četvrtak bi Nenad Čanak i zvanično trebalo da preuzme kormilo Partizana.