0
Petak 17.11.2017.
19:25 >> 22:26h

Novi Zvezdin fijasko! Srpski šampion sa "fenjerom" u Evroligi

Novi debakl srpskog šampiona. Crvena zvezde je doživela i četvrti uzastopni poraz u Evroligi, a šesti u sezoni evro elite. U Pireju Olimpijakos je rutinski slavio ubedljivo - 85:59. Opet su beograski crveno-beli (koji su u Atini igrali u rezervnoj plavoj opremi) bili jalovi, neorganizovani, posebno u napadu. Osim Tejlora Ročestija nije bilo raspoloženog pojedinca, a iskusni domaćini samo su kažnjavali greške izabranika Dušana Alimpijevića.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU
Nikola Milutinov, centar Olimpijakosa, dominirao je pod obručima

Zanimljivo, Zvezda je poražena istim rezultatom kao pre dva dana u Areni kada je moćni CSKA održao lekciju Beograđanima. Kao i protiv "armejaca", opet je Zvezda loše krenula. Vicešampion Evrope je brzo stvorio +12 - 22:10. Zahvaljući trojka Ročestija, krajem prve i početkom druge četvrtine gosti prave seriju 9:0 i vraćaju se u igri. Ipak, bio je to jedini bljesak anemičnih izabranika Dušana Alimpijevića, koji kao da su se i pre meča predali.

OLIMPIJAKOS 85: Meklin 9, Tolipolos, Papapetru 11, Agravanis 3, Milutinov 13, Strelnekis 9, Printezis 9, Papanikolau 6, Mancaris 5, Roberts 6, Viltjer, Tompson 14.

CRVENA ZVEZDA 59: Kešelj, Radičević 2, Dangubić 3, Lazić, Antić 9, Dobrić 4, Feldin 6, Apić, Ročesti 20, Lesor 1, Jovanović 8, Bjelica 6.

Domaćin je u nastavku samo povećavao prednost, a Beograđani kao da nisu imali ni snage ni želje da makar ublaže ubedljiv poraz. Za Olimpijakos opet nije igrao povređeni Vasilis Spanulis. Sredinom treće četvrtine, bio je prekid od šest, sedam minuta zbog bačenog suzavca u dvorani "Mira i prijateljstva".

Zvezda nastavlja lošu tradiciju protiv bratskog Olimpijakosa koga niikada nije pobedila u Evroligi. Nekadašnji košarkaš kluba iz Pireja Pero Antić srdačno je pozdravljen u dvorani, a u nekoliko navrata je skandirano ime makedonskog centra.

Na početku sezone najbolji Zvezdin igrač Milko Bjelica drugi uzastopni susret nije se video, a sa samo Ročestijem i na momente Feldinom i Antićem, uz slab doprinos Dangubića, Lazića, Radičevića, Dobrića, Lesora... Zvezda ne može više. Evidentno je da je su crveno-beli "tanki" za evro elitu, da su pojačanja neophodna ako se želi ravnopravna borba sa "alama" u Evroligi. Posle osam kola, Zvezda je na poslednjem mestu najjačeg klupskog takmičenja na Starom kontinentu.

Narednog četvrtka u Beograd stiže zahuktala Baskonija.

KRAJ - 85:59!
37. minut - Domaćin nemilosrdan - 80:55.
33. minut - Olimpijakos na +20 - 69:49.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Pred poslednju četvrtinu, sigurna igra domaćina, koji grabe ka pobedi. Zvezda slaba - 65:48.
29. minut - Raste prednost Olimpijakosa, Atinjani na +19 - 65:46.
26. minut - Domaćin rutinski povećava prednost, sada je +16 - 61:45, najviše dosad. Bačen je suzavac na parket, prekid trenutno u Pireju. Meč je nastavljen posle pauze od sedm, osam minuta - 61:46.
25. minut - Domaćin na maksimalnih +15 - 56:41. Bjelica je vezao četiri vezana poena - 56:45.
23. minut - Trojka Ročestija - 51:41, ali odmah vraća Printezis - 54:41.
22. minut - Milutinov opet dominantan na startu treće četvrtine, 11 poena centra Olimpijakosa, raste prednost - 51:38.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Pred odmor, Olimpijakos odlazi sa +10 - 47:37.
18. minut - Roberts opet vraća trojku - 40:30. Serija trojki, i Pero Antić je precizan van linije 6,75 - 40:33.
17. minut - Roberts pogađa trojku, 7:0 serija Olimpijakosa, domaćin opet ima dvocifrenu prednost - 37:27. Feldin prekida seriju domaćina trojkom - 37:30.
16. minut - Četiri poena Papetra posle tehničke greške Ročestija - 34:27.
15. minut - Treća trojka Ročestija - 28:25. Već 13 poena Amerikanca. On drži goste u igri.
14. minut - Agravanis prekida seriju Zvezde trojkom - 25:19. Mancaris nova trojka, opet velika prednost Olimpijakosa - 28:20.
13. minut - Dangubić nastavlja seriju Zvezde - 9:0. Samo tri poena prednosti za domaćina - 22:19.
11. minut - Nova trojka Ročestija, koji vraća goste u igru - 22:16. Serija Zvezde 8:0, prvi poeni Jovanovića - 22:18.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Ročesti postiže uz zvuk sirene. Posle prve četvrtine - 22:13, sigurna prednost Olimpijakosa.
7. minut - Pero Antić jedini pruža otpor, trojkom smanjuje prednost Olimpijakosa - 18:10.
5. minut - Olimpijakos već ima dvocifrenu prednost - 17:7. Opet očajna igra u odbrani, gosti ništa ne mogu da odbrane. Zvezda u krizi.
4. minut - Pero Antić pogađa za tri poena. Dobio je veliki aplauz kad je ušao u igru - 14:7.
3. minut - Već sedam poena za Milutinova - 9:4.
2. minut - Ročesti postiže prve poene za Zvezdu. Militinov raspoložen na startu meča - 7:2.
1. minut - Utakmica je počela. Zvezda igra u plavim dresovima. Papanikolau postiže prve poene na meču.