0
Petak 10.11.2017.
20:10 >> 22:38h

Slaba Zvezda u Malagi: Nedović presudio crveno-belima

Ni treća nije sreća! Ni trećem gostovanju u Evroligi, crveno-beli su doživeli neuspeh. Unikaha je u Malagi lako pobedila Crvenu zvezdu - 79:65 i nanela joj četvrti poraz u evro eliti. Bez Pera Antića koji je ostao u Beogradu zbog povrede i bez standardno dobrih Tejlora Ročestija i Milka Bjelice, četa Dušana Alimpijevića odigrala je najgori meč sezone.

EPA-EFE/Juan Miguel Perez Ramos
Loš dan: Milko Bjelica, centar Crvene zvezde nije se naigrao u Malagi

Pitanje pobednika moglo je da se nasluti već posle pet, šest minuta igre. Sjajni Salin je ubacio tri vezane trojke, i domaćin je veoma brzo stigla do +16 - 20:4. Smušeno su delovali Boegrađani u napadu, bez ideje, jalovo, sa nerezonskim šutevima. Kasnije se Salinu priključili srpski reprezentativci Milosavljević i Nedović, i tim iz Malage je sredinom druge četvrtine imao +21 - 69:18.

Tada se bude crveno-beli i do poluvremena uspevaju da priprete domaćinu. U nastavku, Zvezda agresivnom odbranom uspeva da spusti minus na samo šest poena - 54:48 posle trojke Dobrića u 27. minutu. Imala je Zvezda šansu i za minus 4, ali Dobrić se spetljao ispod koša. Onda na scenu stupa Nemanja Nedović i sa sedam vezanih poena dokrajčio je nekadašnji klub. U finišu, košarkaši Unikahe su samo otaljavali posao, dok crveno-beli nisu imali snage ni da ublaže poraz, drugi uzastopni u Evroligi.

Milko Bjelica koji je razbio Partizan u ponedeljak u derbiju ABA lige ubacivši crno-belima 29 poena, u Malagi je bio indisponiran, postigavši samo dva poena.

Zvezdi sada sledi paklena dva meča, u utorak u Areni protiv CSKA i u četvrtak protiv Olimpijakosa u Pireju.

UNIKAHA: Mekalum 4, Salude, Diaz, Salin 15, Milosavljević 12, Nedović 17, Šermadini 2, Vačinski 4, Bruks 8, Ogustin 10, Suarez, Musli 7.

CRVENA ZVEZDA: Radičević 5, Dangubić 8, Davidovac 2, Lazić 6, Dobrić 5, Feldin 10, Apić 2, Janković, Ročesti 10, Lesor 10, Jovanović 5, Bjelica 2.

40. minut - Lagana pobeda Unikahe u Malagi - 79:65. Drugi uzastoipni poraz Zvezde, a treći na gostovanjima.
34. minut - Prva trojka Dangubića - 70:56. Razigrao se Ogastin kod domaćina, Unikaha na +16 - 72:56.
33. minut - Domaćin drži dvocifrenu prednost - 66:53 i čini se rutinski privodi meč kraju.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Pred poslednju četvrtinu,+13 za domaćina - 63:50.
29. minut - Sedmi vezani poen Nedovića, Unikaha opet na oromnih + 13 - 61:48.
28. minut - Nedović vraća Unikahu na +9 - 57:48. Opet Nedović - 59:48.
27. minut - Ročesti pogađa uz faul, Zvezda opet spustila prednost ispod 10 poena - 54:45. Dobrić pogađa trojku - 54:48. Gosti prete. Plaza traži tajm-aut. Zvezda se vraća u meč.
25. minut - Unikaha je odbila nalet gostiju, opet dvocifrena prednost za tim iz Malage - 51:40. Peta trojka Salina - 54:40.
21. minut - Lazić pogađa, šesti poena. Feldin postiže trojku, Zvezda na samo - 9 - 45:36.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Opet se Zvezda budi u finišu četvrtine. Posle dve četvrtine, ubedljiva prednost Unikahe - 45:31.
17. minut - I treći Srbin u Unikahi, Musli se upisuje u strelce - 41:23.
16. minut - Prvi poeni Ročestija, trojka - 39:26.
14. minut - Poeni Milosavljevića, osmi na meču  - 36:18. Domaćin na maksimalnih +21 - 39:18.
12. minut - I Nedović postiže prve poene - 27:14. Zvezda nikako da spusti ispod 10. I dalje očajan šut, Ročesti i Bjelica bez poena. Nedović postiže trojku, opet +16 za domaćine - 30:16. Ništa ne štima u igri Zvezde.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prvih 10 minuta - 22:12. Probudili se crveno-beli.
9. minut - Trojka Feldina - 20:7. Pogađa i Jovanović za tri poena - 22:10.
8. minut - Za osam minuta, samo četiri poena crveno-belih. Milosavljević - 17:4. Nova trojka Salina, Zvezda katastrofalna - 20:4.
5. minut - Dobrić smanjuje - 10:4. Sasu Salin opet pogađa trojku, 13:4. Bjelica nije ubacio tri bacanja.
4. minut - Nova trojka Salina - 10:2, Alimpijević mora da traži tajm-aut. Loša Zvezda na startu.
2. minut - Bolji početak domaćina - 4:0. Trojka Salina, Unikaha vodi 7:0. Feldin postiže prve poena za Zvezdu - 7:2.
1. minut - Utakmica je počela. Startna petorka Zvezde: Ročesti, Feldin, Dangubić, Lesor i Bjelica.