0
Ponedeljak 06.11.2017.
20:05 >> 23:43h

Zvezda brojala do 100 u derbiju, Bjelica vodio crveno-bele do pobede

Košarkaši Crvene zvezde trijumfovali su u prvom ovosezonskom derbiju pošto su u meču 7. kola u punoj hali "Aleksandar Nikolić" kao gosti savladali Partizan sa 100:84 (26:21, 27:21, 21:21, 26:21) i tako došli do pete pobede u regionlanom takmičenju, dok su crno-beli upisali treći poraz. Blistao je Milko Bjelica koji je postigao 29 poena, a pratili su ga Feldin sa 15, Ročesti sa 14 i Antić sa 13 poena. Trebalo bi napomenuti da je od početnih 3:0 pa sve do konačnih 100:84 Zvezda imala vođstvo u svojim rukama.

M. Todorović - Vesti
Partizan nije imao odgovor za odličnog Milka Bjelicu

Dva trenera su u meč ušla sa različitim strategijama pošto je Nikolić u prvu petorku uvrstio mlade Pecarskog i Aranitovića uz Vilijams-Gosa, Marinkovića i Samjuelsa, dok je na drugoj strani Alimpijević počeo sa najiskusnijima - Ročesti, Lazić, Feldin, Antić i Bjelica.

Ispostavilo se da je mlađi trener izabrao bolju taktiku pošto su crveno-beli sigurnije otvorili meč pre svega odličnim šutem za tri poena (prvo poluvreme 8/15) a su se vrlo brzo i odlepili, a na poluvreme su ondeli 11 poena prendosti (42:53).

Više raspoloženih igrača u napadu imali su gosti koji su prihvatili brzi ritam koji tokom cele sezone forsiraju crno-beli. Više skokova su imali aktuelni šampioni lige posle 20 minuta, a bili su i sigurniji na lopti. Domaće su u igri držali odlični Vilijams-Gos (3/3 trojke u prvom poluvremenu) i Miler.

Držali su se domaći sve do sredine poslednje deonice, prilazili na 6-7 poena manjka, ali bi u uvek u tim momntima ponovo proradio šut crveno-belih koje je predvodio odlični Milko Bjelica koji je meč završio sa indeksom korisnosti 35 pošto je uz 29 poena (7/8 za dva, 3/4 za tri, 6/6 slobodna bacanja) imao i šest skokova. Sa druge strane Partizanovi Amerikanci su se malo umorili i Zvezda je našla rešenje za njih u odbrani pa je i to bio jedan od ključeva pobede.

Partizan - Crvena zvezda 84:100 (21:26, 21:27, 21:21, 21:26)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Jovčić, Javor, Vojinović

Partizan: Miler 16, Vilijams-Gos 17, Aranitović, Marinković 7, Veličković 18, Tomić, Pecarski 6, Gavrilović 4, Andrić, Samjuels 11, Čakarević, Šalić 4.

Crvena zvezda: Radičević 2, Dangubić 12, Davidovac, Lazić 2, Antić 13, Dobrić, Feldin 15, Apić, Ročesti 14, Lesor 11, Jovanović 2, Bjelica 29.

Poslednji kakav takav priključak domači su imali pri rezultatu 70:76 u 32. minutu, ali su tada propustili dva napada za potpunu dramu. Usledila je serija 16:6 koja je definitivno odlučila pitanje pobednika.

Zvezda je odlično šutirala za tri poena (14/31) u odnosu na Partizanovih 5/18, a važna stavka je bila i 10 skokova više za goste (35/25) od čega su crveno-beli imali čak 14 uhvaćenih lopti pod košem rivala.

Pored Bjelice Zvezda je imala još pet dvocifrenih igrača - Feldin 15, Ročesti 14, Antić 13, Dangubić 12 i Lesor 11 poena. U domaćem timu najefikasniji je bio kapiten Veličković sa 18 poena, a sledili su ga Vilijams - Gos sa 17 i Miler sa 16 poena.

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Stotka za Zvezdu, Jovanović - 84:100, KRAJ

40. minut - Miler ponovo polovičan sa penala - 84:98
40. minut - Lesor (11p) pogađa uz faul - 83:98
39. minut -  Marinković (7p) polaže - 83:95
38. minut - Miler  (15p) pogađa jedan od dva penala - 81:95
37. minut - Traje serija Partizana 6:0, Veličković (18p) - 80:92, prekida je trojkom Dangubić - 80:95
36. minut - Dvojka Veličkovića (16p) - 78:92
35. minut - trojku pogađa i Antić (13p) 74:92, prekida seriju Samjuels (11p) - 76:92
35. minut - Novi poeni nezaustavljivog Bjelice (29p) - 74:89, prvi put Zvezda ima +15
34. minut - Samjuels (9p) prekida mini seriju gostiju -74:84, a onda Ročesti (14p) pogađa trojku - 74:87
33. minut - Još jedna trojka (3/4) Bjelice (27p) i ponovo je Zvezda na +10 - 72:84
32. minut - Trojku pogađa Bjelica (24p) - 70:79, a Veličković (14p) dva penala - 72:79
32. minut - Sa dva penala Pecarskog domaći su ponovo na samo dva poseda minusa - 70:76
31. minut - Marinković otvara trojkom (1/6) - 66:74, Bjelica pogađa dvojku - 66:76, pogađa i Veličković - 68:76

Treća četvrtina

30. minut - Završen je treći period u kom je bilo nerešeno 21:21 ukupno - 63:74

30. minut - Na dva penala Gavrilovića odgovara Bjelica (19p) - 63:74
30. minut - Miler (14p) smanjuje - 61:70, vraća Bjelica (17p) - 61:72
29. minut - Dva slobodna bacanja pogađa i Bjelica (15p) i ponovo je prednost Zvezde dvocifrena - 59:70
29. minut - Radičević penalima prekida seriju domaćih - 59:68
28. minut - Kapiten crno-beli prmašuje prvo, pogađa drugo bacanje (4/5 u nizu 10p) - 59:66
28.minut - Dva penala pogađa Veličković (6p) - 57:66, a onda još jedno za tehničku klupi Zvezde - 58:66
27. minut - Duga dvojka Vilijams-Gosa (17p) - 55:64, Dangubić na niskom postu pogađa protiv Gosa - 55:66
27. minut - Dva penala Feldina (15p) - 53:64
26. minut - Ročesti prekida seriju Partizana - 51:62, Veličković vraća - 53:62
25. minut - Dva vezana daula u napadu za Zvezdu, Miler asistira Gavriloviću za - 51:60
25. minut - Vilijams-Gos (15p) pogađa pored Lesora - 49:60
23. minut - Miler pogađa 2+1 (12p)  i smanjuje na 47:58, Zvezda je promašila tri vezane trojke
22. minut - Bjelica (13p) uzvraća Samjuelsu lepim polaganjem - 44:58

21. minut - Samjuels zakucava preko Bjelice - 44:56

21. minut - Antić (10p) otvara drugo poluvreme novom trojkom za Zvezdu, maksimalnih +14 - 42:56

Druga četvrtina

Zvezda je odličnim šutem za tri poena (8/15) i boljim skokom (16/13) stekla veliku razliku - 53:42. Dosta raspoloženih igrača u napadu - Bjelica 11p, Ročesti 9p (5as), Feldin 9 (trojke 3/4), Lesor 8., Antić 7, Dangubić 7, kod domaćih Vilijams-Gos 13 (trojke 3/3), Miler 9 (5as).

20. minut - Bejlica pogađa dugu dvojku za rezultat prvog poluvremena - 42:53 (21:26, 21:27)
19. minut - Faul Aranitovića nad Antićem i tehnička zbog prigovora, tri bacanja i lopta za Zvezdu - 42:49, centar Zvezde pogađa 2/3 - 42:51
19, minut - Novi poeni Milera - 42:49
19. minut - Miler dodaje Veličkoviću za nove poene - 40:46, trojka Bjelice (8/14 Zvezde) - 40:49
18. minut - Ročesti pogađa jedno slobodno (9p, 5as)  - 38:46
17. minut - Antić ubacuje sedmu trojku za Zvezdu - 38:45
17. minut - Marinković ne pogađa dodatno bacanje - 38:42
Tajm-aut, Vilijams-Gos 13p, Miler 7p - Feldin 9p, Ročesti 8p, Lesor 8p
16. minut - Upisuje se Veličković - 36:42
16. minut - Lesor pogađa pod faulom, ne pogađa i slobodno bacanje - 34:42
15. minut - Još jedna trojka Vilijams-Gosa (3/3) - 32:40, a onda još dva poena za njega - 34:40
15. minut - Bjelica sa penala vraća +11 za goste - 29:40
14. minut - Nova trojka Gosa (2/2) - 29:36, uzvraća Ročesti dvojkom - 29:38
13. minut - Dangubić pogađa dva od tri bacanja - 26:36
13. minut - Na trojku Feldina (3/3) - 23:34 odgovara Miler - 26:34
13. minut - Miler prekida seriju Zvezde - 23:31
12. minut - Bjelica okreće Čakarevića na niskom postu - 21:31, prvi put dvocifrena razlika
11. minut - Trojka Ročestija za prvi put +8 za Zvezdu - 21:29

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine - 21:26
Po tehničku su dobili Lesor i Andrić zbog verbalnog sukoba
10. minut - Šalić zakucava posle asistencije Milera - 21:26
9. minut - Lesor penalima ponovo diže na +5 za Zvezdu - 19:24, a Lazić na maksimalnih +7 - 19:26

8. minut - Moćno zakucavanje Lesora - 17:22, Miler smanjuje, ne pogađa dodatno - 19:22

7. minut - Na dvojku Šalića odgovara Lesor istom merom - 17:20
7. minut - Jedan od dva penala za Samjuelsa - 15:18
6. minut - Posle penala Antića pogađa Samjuels dvojku - 14:18
5. minut - Prva trojka za domaće, Vilijams-Gos - 12:16
5. minut - Smanjuje Pecarski - 9:11, trojka Feldina - 9:14, a onda i dvojka Dangubića - 9:16
4. minut - Trojka Dangubića - 7:11

4. minut - Prikucavanje Pecarskog posle promašaja Samjuelsa - 7:8

3. minut - Trojka Ročestija pa zakucavanje Samjuelsa - 5:8
2. minut - Bjelica pogađa - 3:5
2. minut - Aranitović pogađa jedno slobodno bacanje - 3:3
1. minut - Prve poene za domaće pogađa Gos - 2:3

1. minut - U prvom napadu trojka Feldina - 0:3