0
Utorak 25.04.2017.
19:31 >> 22:23h

Zvezda rutinski: Mitrović srušio crno-bele

Crveno-beli ostvarili su i treću pobedu u četvrtom meču sa večitim rivalom u ovoj sezoni. U drugom kolu Super lige Srbije, Zvezda je slavila protiv Partizana - 85:74 pred oko 4.500 gledalaca, mahom "delija", u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Tanjug
Marko Simonović i Adin Vrabac borili su se za svaku loptu

Nijednog trenutka pobeda crveno-belih nije dolazila u pitanje. Već od samog početka meča, četa Dejana Radonjića je zagospodarila parketom, povela sa 12:0. Partizan se vratio krajem druge četvrtine, pretio, ali je razlika u kvalitetu ipak bila presudna da crveno-beli ostvare laku pobedu.

Blistao je kapiten crveno-belih, Luka Mitrović, koji je pružio verovatno najbolji partiju u sezoni. Bjlelica i Kuzmić bili su efikasni, a u drugom poluvremenu razigrao se i Čarls Dženkins, koga nnie hteo šut u prvih 20 minuta. Crno-bele su i igri držali odlični Luković i kapiten Veličković. Zakazao je plej Vilijam Hečer, dok je drugi Amerikanac Gordon, bio katastrofalan, bez poena.

Zvezda se ključnu prednost ostvarila krajem treće i početkom četvrte četvrtine. U jednom trenutku, posle serije poena Luke Mitrovića bilo je i +15 (73:58). U finišu, Birčević i Andrić su trojkama uneli kakvu-takvu nadu crno-belima (78:72, minut i po pre kraja), ali su Volters i Simonović trojkom rešili sve dileme oko pobednika.

Utakmcu je obeležio i veliki broj faulova i slobodnih bacanja.

Mitrović je bio najefiksniji igrač Zvezde sa 17 poena (4-4 za dva, 2-2 za tri, 3-4 penali), uz po 4 skoka i asistencije. Njega je ispratio Čarls Dženkins koji je dao 15, od toga čak 13 u drugom poluvremenu, ali i 9 asistencija. Ognjen Kuzmić ubacio je 14 poena, 12 je postigao Milko Bjelice, dok je Nejt Volters stao na 10.

Kod Partizana, Luković je predvodio crno-bele sa 17 poena i 6 skokova, poen manje imao je Birčević, a kapiten Veličković je dodao 13 poena i imao 8 skokova. Dvocifren je još bio Vanja Marinković sa 11 poena.

Posle ovog susreta Zvezda ima dve pobede bez poraza, dok je Partizan ima skor 1-1.

40. minut - KRAJ - 85:74.
39. minut - Luda trojka Andrića sa 10 metara - 78:72. Još minut i 25 sekundi do kraja.
38. minut - Pot smanjuje - 74:66. Birčević pogađa trojku - 76:69.
37. minut - Patizan se ne predaje, opet smanjuje na ispod 10 - 73:64. Mitrović sa linije slobodnoih bacanja overava pobedu Zvezde - 74:64. Već 17 poena kapitena crveno-belih.
36. minut - Četiri vezana poena Partizana, smanjuje na 73:62, ali čini se da će Zvezda lako da trijumfuje.
35. minut - Mitrović za najveću prednost Zvezde - 71:58.
33. minut - Mitrović za +11 - 69:58. Kapiten Zvezde najbolji igrač meča sa 14 poena. Crveno-beli na pragu pobede.
32. minut - Bjelica već 12 poena, Zvezda ne da sigurnu prednost  - 67:58.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Zvezda pred poslednju četvrtinu vodi  - 65:56.
28. minut - Marinković prekida seriju Zvezde - 59:51.
27. minut - Zvezda se odlepila na + 9 - 58:49 posle trojke Dženkinsa. Lazić siguran jednom sa linije slobodnih bacanja - 59:49.
26. minut - Volters za + 8 Zvezde - 55:47. Majstorović smanjuje - 55:49.
25. minut - Partizan smanjuje trojkom Birčevića - 53:47.
23. minut - Luković je dobio tehničku grešku, Zvezda povećava prednost - 47:42. Kuzmić stiže do 10 poena - 49:42.
TREĆA ČETVRTINA

20. minut - Posle tajm-auta Radonjića, Zvezda opet vodi poenima Voltersa i Mitrovića. Na poluvremenu - 42:38.

19. minut - Trojka Veličkovića, Partizan drugi put na meču stiže do izjednačenja - 36:36.
18. minut - Zvezda se opet odlepila - 36:30. Trojka Mitrovića, druga na meču. Crno-beli puštaju kapitena Zvezde, a to se pokazalo kao loše, krilni centar nepogrešiv. Marinković vraća trojku - 36:33.
16. minut - Volters povećava prednost Zvezde - 33:30.
15. minut - Tenzije na parketu, Zvezda je kažnjan sa dve tehničke. Već 26 ličnih grešaka. Birčević smanjuje prednost domaćina. Mitrović pogađa trojku, za novo vođstvo - 31:28.
14. minut - Šest vezanih poena Veličkovića, Zvezda na samo +2 - 26:24. Volters postiže prve poene na meču - 28:24.
13. minut - Serija 6:0 crno-belih - 26:22. Šest poena kapitena Veličkovića.
11. minut - Vrabac ima sa linije slobodnih bacanja 0/4. Druga trojka Zvezde, Milko Bjelica ima već 8 poena.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine, vodi Zvezda - 23:16.
9. minut - Dangubić ve ima 3 lične greške, mora na klupu. Mnogo faulova u prvih 10 minuta. Crno-beli se vraćaju u igru - 20:16.
8. minut - Trojka Marinkovića, Partizan se vraća u igru - 18:12.
7. minut - Prvi poeni Veličkovića - 16:7. Luković već 7 poena za crno-bele - 16:9.
6. minut - Prvi poen Lazića - 15:3. Luković najbolji kod Partizana - 15:5.
5. minut - Partizan još ne zna za poen. Već je izašao iz bonusa tim Aleksandra Džikića. Mitrović za 12:0. Luković postiže prve poene za crno-bele - 12:3.
4. minut - Trojka Dangubića, Zvezda vodi 9:0. Zvezda sjajno defanzivno, Partizan bez rešenja. Topvski udar pao je blizu klupe Partizana.
2. minut - Dženkins u kontri za 6:0. Sjajan početak crveno-belih.
1. minut - Utakmica je počela. Kuzmić postiže prve poena na meču - 2:0. Opet Kuzmić - 4:0.
U dvorani je i oko 200 navijača Partizana.

Po kladionicama, Zvezda je apsolutni favorit. U dvorani će biti mnogo veći broj "delija".