0
Četvrtak 22.12.2016.
18:30 >> 21:14h

Impresivna Zvezda: "Kralj" nokautiran u paklu "Pionira"

"Kralj" je opet pao u paklu "Pionira". Kao i prošle sezone Evrolige i u ovoj Crvena zvezda je pregazila Real - 82:70 i stigla do šestog trijumfa u najjačem takmičenju Starog kontinenta. Bila je ovo najbolja partija crveno-belih, verovatno i bolja nego prošle nedelje kada je pao Makabi.

Tanjug
Marko Simonović blistao protiv Reala

Nošeni fantastičnom podrškom navijača, četa Dejana Radonjića nadigrala je jednu od najboljih napadačkih ekipa Evrope, spustivši Real na samo 70 poena. Osim Tejlora, koji je odigrao partiju karijere, postigavši 25 poena (sedam trojki), ostale zvezde Madriđana su bile zaustavljene.

CRVENA ZVEZDA: Volters 4, Dangubić 4, Mitrović 4, Lazić 5, Dobrić, Simonović 20, Rakićević, Dženkins 6, Gudurić 12, Kuzmić 11, Jović 11, Bjelica 4.

REAL MADRID: Rendolf 5, Drejper 6, Noćioni 1, Dončić 3, Rejes 4, Ajon 4, Kerol 8, Hanter 2, Ljulj 12, Topmkins, Suarez, Tejlor 25.

Sredinom druge četvrtine, domaćin je napravio seriju 14:0 i diktirao ritam do kraja meča. Madriđani su smanjili krajem treće četvrtine, stigli na samo tri poena minusa, ali onda sledi furiozni finiš trećeg i početak četvrtog perioda igre. Jović, Lazić, Gudurić i Simonović postigli su trojke i razbili goste, koji nisu znali gde se nalaze.

U finišu su gosti bili veoma nervozni, Noćioni i trener Lasa su dobili tehničke greške, a Real je "overio" sjajni Marko Simonović u finišu meča. Madriđani su igrali bez Rudija Fernandeza i Jonasa Mačijuljisa, a polovinom treće četvrtine povredio se mladi Luka Dončić, koji je dobio ovacije krcatog "Pionira".

Sledeće nedelje novi spektakl u Beogradu, gostuje strašni CSKA i tim mečom će biti stavljena tačka na košarkašku 2016. godinu i prvi deo Evrolige.

Tanjug
Navijači u "Pioniru" u transu

40. minut - Kraj, velika pobeda Zvezde - 82:68.
39. minut - Trojka Simonovića, 20 poena krila crveno-belih - 80:63.
38. minut - Malo opuštanje crveno-belih, Real smanjuje - 75:63. Simonović, 17 poena, stavlja tačku - 77:63.
37. minut - Tehnička greška Lasa, Zvezda na pragu pobede. Tehnička i Noćioniju. Real u nokdaunu. Crveno-beli su pobedili, sada je to sasvim jasno. Tri slobodna bacanja je pogodio Simonović, a tri je promašio.
35. minut - Opet Tejlor, 20 poena - 70:58. Jović sjajan u kontri - 72:58.
34. minut - Zakucavanje Bjelice, Zvezda na +15, na pragu velike pobede.
33. minut - Gudurić ima četiri lične greške.
32. minut - Drejper je vezao 4 poena - 67:55. Bjelica prekida mini seriju gostiju  - 68:55.
31. minut - Trojka Simonovića - 65:52, najveća prednost Zvezde. Gudurić koš uz faul, crveno-beli impresivni na +16.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Nova trojka Zvezde, Gudurić - 61:49. Posle tri četvrtine, Zvezda vodi 62:51. Domaćin je i povećao prednost u odnosu na poluvreme.
28. minut - Trojka Lazića, Zvezda na +9 - 58:49. Sjajan igra crveno-belih.
27. minut - Dobar prodor Jovića - 52:47. Trojka Jovića - 55:47.
26. minut - Opet Kuzmić - 50:42. Opet taj Tejlor, peta trojka - 50:45. Amerikanac nije poznat kao neki šuter, crveno-beli ga puštaju, a on nemilosrdno pogađa van linije 6,75. Ljulj opet na samo tri za domaćina - 50:47.
25. minut - Kuzmić pogađa uz faul Tejlora, Zvezda prekida seriju Reala - 48:42.
24. minut - Ljulj pogađa, Zvezda na samo +3  - 45:42.
23. minut - Ajon zakucava, prvi poeni Meksikanca - 45:40. Mladi Luka Dončić se povredio.
22. minut - Dženkins ima već tri lične greške, odmah reaguje Radonjić.
21. minut - Opet Tejlor, četvrta trojka, Amerikanac najviše zadaje probleme Zvezde - 43:38. Šesti poen Kuzmića - 45:38.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Na odmor, Zvezda ide sa + 10 - 43:35.
19. minut - Kerol postiže prve poene, imala je Zvezda tri napada, ali nije iskoristila, stiže kazna - 41:33.
18. minut - Rendolf smanjuje prednost Zvezde, oporavio se Real posle silovitih pet minuta domaćina - 39:31. Pogađa Gudurić - 41:31.
16. minut - Tejlor prekida seriju Zvezde trećom trojkom. Simonović uzvraća  - 39:28.
15. minut - Zvezda sjajna u odbrani, Real bez koša 4 minuta, serija 13:0 - 35:25. Bjelica sa linije slobodnih bacanja, serija 14:0  - 36:25.
14. minut - Novi poeni Simonovića - 31:25. Serija 9:0. Zvezda u seriji 11:0 - 33:25.
13. minut - Dobar prodor Jovića - 24:25. Trojka Gudurića - 27:25. Simonović zakucava, Zvezda pravi seriju 7:0 - 29:25.
12. minut - Serija gostiju, 6:0, Real vodi 25:22.
11. minut - Prvi poeni Lazića - 22:19. Hanter iz odbitka pogađa. Nesportska lična greška Voltersa.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine - 20:19.
8. minut - Trojka Voltersa - 18:17.
7. minut - Novi poeni Mitrovića, hrabri igra kapitena crveno-belih - 15:13. Ljulj se upisao u strelce - 15:15.
6. minut - Opet Teljlor, najbolji kod gostiju, nova trojka - 11:11. Prvi poeni Mitrovića - 13:11.
5. minut - Pet uzastopnih poena Tejlora - 8:8. Prvi poeni Kuzmića - 10:8.
4. minut - Trojka Dangubića - 8:3.
3. minut - Dženkins već ima dve lične greške, u igri je Lazić. Jović zakucava, prvo vođstvo domaćina - 5:3.
2. minut - Dončić postiže trojku, prvi poeni na meču  - 0:3. Dženkins vraća trojku - 3:3.
1. minut - Utakmica je počela. Standardna petorka Zvezde: Jović, Dženkins, Dangubić, Mitrović i Kuzmić.

Prošle sezone je Zvezda pobedila Real u "Pioniru", a pretprošle sezone, Madriđani su slavili u "Areni".