1
Utorak 20.12.2016.
19:12 >> 22:14h

Lodžeski trojkama srušio Zvezdinu nadu u Pireju

U meču atinskih i beogradskih crveno-belih, slavio je domaćin iz Pireja. U meču 13. kola Evrolige, Olimpijakos je rutinski pobedio Crvenu zvezdu - 73:65. Bio je to osmi poraz srpskog šampiona pred dva ultra teška meča na svom parketu protiv Reala i CSKA.

Tanjug
Košarkaši Crvene zvezde poraženi u Atini

Grčki šampion je kontorlisao igru od prvog do poslednjeg minuta i bez problema slavio protiv Beograđana, koji su imali malo raspoloženih košarkaša. Osim Kuzmića i Jovića, koji se u finišu probudio, Zvezda nije mogla više.

OLIMPIJAKOS: Grin 15, Birč 1, Jang 2, Tolipolis, Papapetru 2, Spanulis 5, Agravanis 9, Milutinov 11, Papanikolau 5, Mancaris 3, Lodžeski 18, Atinau 2.

CRVENA ZVEZDA: Volters 4, Dangubić 4, Mitrović 2, Lazi, Dobrić 1, Simonović 4, Rakićević, Dženkins 5, Gudurić 12, Jović 16, Kuzmić 12, Bjelica 4.

Podbacio je tim Dejana Radonjića u šutu za tri poena. Samo dve trojke iz 17 pokušaja, naspram Olimpijakosa koji je van klinije od 6,75 metara ubacio sedam od 20 pokušaja. Prva Dženkinsova trojka je ušla, a onda su gosti ispalili 15 uzastopnih "mućaka" ka košu domaćina.

Odlučujuću prednost, Olimpijakos je napravio početkom druge četvrtine kada je za samo tri i po minuta Met Lodžeski pogodio tri trojke. Odlepio se klub iz Pireja na dvocifrenu prednost, koju je imao sve do 38. minuta. Kada je Spanulis faulirao Guduruća u šutu za tri poena, Zvezdin bek je pogodio sva tri sloboidna bacanja, za 69:62, tinjala je nada za srpskogh šampina, ali.. Odbranila je Zvezda sledeći napad, ali se Simonović spetljao i otišla je u nepovrat šansa za neizvesnu završnicu.

Za domaćinu nisu igrali povređeni Printezis i Heket, Spanlis je bio rovit, ali je Olimpijakos bio dovoljno jak da ostvari devetu pobedu u Evroligi.

Zvezdu već u četvrtak u "Pioniru" od 19 časova čeka strašni Real, koji je razbio Bamberg kod kuće pred meč u Beogradu.

40. minut - Kraj utakmice - 73:64!
39. minut - Simonović je loše odigrao u kontri, propuštena poslednja šansa za priključak. Agravanis sa linije slobodnih bacanja donosi pobedu domaćinu.
38. minut - Gudurić je uneo neizvenost u meč, Spanulis ga je faulirao u šutu za tri poena, samo 7 poena prednosti za domaćina - 69:62.
36. minut - Jović je drugi igrač Zvezde sa dvocifrenim učlinkom - 65:54. Jović, konačno trojka za Zvezdu - 67:57.
34. minut - Grin je stigao do dvocifrenog učinka od 14 poena - 65:50.
33. minut - Lodžeski vraća +13 - 61:48. Neće Simonovića šut za tri poena.
32. minut - Dobar prodor Jovića uz faul Atinea, Zvezda pravi mini seriju  5:0. Domaćin vodi 59:48.
31. minut - Opet Lodžerski, četvrta trojka - 59:43. Konačno, poeni Zvezde, Gudurić - 59:45.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Posle tri četvrtine, Olimpijakos vodi 56:43.
28. minut - Zvezda očajna u šutu za tri poena, samo jedna trojka iz 14 pokušaja.
27. minut - Kuzmić već 11 poena, 56:43.
26. minut - Opet Milutinov - 55:38. Kuzmić najefikasniji kod Zvezde sa devet poena - 55:41.
25. minut - Milutinov raspoložen protiv Zvezde, već devet poena - 52:38.
24. minut - Kumzić dobro skače, iznudio je faul i pogodio oba slobodna bacanja - 50:38.
23. minut - Dženkins smanjuje prednost domaćina - 50:36.
22. minut - Spanulis otvara drugo poluvreme poenima sa linije slobodnih bacanja - 47:34. Mancaris pogađa trojku za +16 - 50:34.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Posle dve čertvrtine, Olimpijakos ima sigurnu prednost - 45:34. Zvezda bez raspoloženog pojedinca, neće šut crveno-bele iz Beograda.
19. minut - Jović u kontri postiže lake poene- 39:32. Vraća se Zvezda posle -13.
18. minut - Kuzmić smanuje - 38:30.
17. minut - Simonović pogađa - 38:28. Samo jedna trojka gostiju.
16. minut - Jović smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 37:26.
15. minut - Grin raspucan, već sedam poena - 37:24.
14. minut - I treća trojka Lodžeskog u ovom periodu igre - 33:22. Domaćin na +13 - 35:22.
13. minut - Nova trojka Lodžeskog - 30:20. Prvi poeni Simonovića - 30:22.
12. minut - Trojka Lodžeskog - 25:18. I Jang se upisao u listu strelaca - 27:18. Prvi poeni Voltersa - 27:20.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine, vodi domaćin - 22:18. Grin je vezao pet poena u poslednjem minutu prve četvrtine.
9. minut - Zvezda i dalje ima problema sa ofanzivnim skokom domaćina. Gudurić pogađa uz faul Janga -17:16.
8. minut - Dangubić prolazi pored Spanulisa - 14:13. Ne da Zvezda da se domaćin odlepi. Trojka Agravanisa - 17:13.
7. minut - Papanikolau - 12:9, Kuzmić smanjuje - 12:11. Neizvesno na startu.
5. minut - Milutinov smanjuje - 8:9. Agravanis za vođstvo domaćina - 10:9.
4. minut - Prvi poeni Jovića - 6:9. Kosovo, Srbija, grmi u dvorani "Mira i prijateljstva".
3. minut - Zvezda ima problema sa ofanzivnim skokom domaćina. Trojka Dženkinsa - 4:7.
2. minut - Dangubić je izjednačio - 4:4.
1. minut - Utakmica je počela. Zvezdina standardna petorka: Jović, Dženkins, Dangubić, Mitrović i Kuzmić. Milutinov zakucava - 2:0. Uzvraća Mitrović - 2:2. Papanikolau pogađa - 4:2.

U Zvezdi nemaju kadrovske probleme, kapiten Luka Mitrović se oporavio. Pre dve sezone, Olimpijakos je pobedio oba meč Zvezdu u evro eliti.