0
Sreda 30.12.2015.
17:29 >> 20:30h

Zvezda izgubila dobijeno, Šarić rastužio crveno-bele

Od gotovog - veresija. Crvena zvezda je poražena u prvom kolu grupe E od Anadolu Efesa u Istanbulu 85:84 (25:23, 19:31, 17:18, 24:12), iako je pred poslednjih deset minuta imala 11 poena viška.

Tanjug
Glavni adut Beograđana: Kvinsi Miler

Trijumf skupocenoj ekipi Dušana Ivkovića doneo je Dario Šarić poenima tri sekunde pre kraja, dok na drugoj strani sudija "zažmurio" na moguć prekršaj nad Cirbesom prilikom pokušaja šuta.

Može se reći da je Zvezda ispustila pobedu na startu Top 16 faze. Crveno-beli su u većem delu utakmice igrali briljantno, kontrolisali su u potpunosti dešavanja na parketu, ali su dozvolili domaćinu da se olako vrati početkom poslednje deonice i na kraju su zbog toga kažnjeni.

U 28. minutu Zvezda je vodila sa maksimalnih plus 15 (70:55), ali je ekipa Dušana Ivkovića uz agresivnu igru i malu pomoć sudija uspela da preokrene i pobedi.

ANADOLU EFES: Tajus 6, Balbaj, Braun 2, Osman 5, Batuk, Šarić 12, Korkmaz 7, Grejdnžer 13, Ertel 6, Dibler 13, Danston 21, Diveroglu.

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Dangubić 3, Lazić 10,Simanić, Micić 6 (6 as), Tejić 2, Simonović 10 (5/2 za tri), Gudurić 5, Jović 8 (11 asistencija) Miler 12 (6 sk) Cirbes 22 (12 sk) Štimac 6.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

40. minut - Opet Grejndžer precizan. Na 39 sekundi do kraja Lazić je fauliran. Micić je u nastavku akcije neprecizan, a Cirbes stiže do lopte ali je i "prodaje" domaćinu. Još 22 sekunde. Na tri sekunde pre kraja Dario Šarić je pogodio iz ćoška za prednost Efesa 85:84. Tajm aut Zvezda. Cirbes je šutirao iz teške pozicije i promašio. Kraj utakmice.
39. minut - Grejndžer je ponovo izjednačio, ali na drugoj strani trojku za Zvezdu pogađa Lazić posle asistencije Micića. Dobra odbrana Beograđana, ali Jović greši.
38. minut - Danston zaustavljen faulo i ne greši sa penala 79:78. Opet Danston fauliran, ali polovičam. Nerešeno je. Micić pogađa posle solo prodora.
36. minut - Grejndžer održava tenziju lepim pogotkom 77:74. Odlična odbrana lazića, ali Jović greši u koracima. Opet taj Grejndžer.
34. minut - Evo koša za Zvezdu. Lazić je ubacio trojku. Ali opet Danston na drugoj strani. Cirbes sa dve finte poentira.
32. minut - Odličan prodor Darija Šarića. Još jedan brzi poen Šarića. I Čedi Osman sada dodaje trojku, 7:0 serija domaćina. Zvezda u šoku. Danston zakucava i sada je samo minus dva.
30. minut - Grejndžer smanjuje posle trojke i daje nadu domaćim navijačima koji su utihnuli u ovim momentima. Sjajna asistencija Micića za Štimca. Opet Micić odlično pronalazi saigrača i Miler uz zvuk sirene za 72:61. Kraj treće deonice.
28. minut - Opet  Simonović i opet trojka. Plus 13 za Zvezdu. Ne zadugo. Danston smanjuje na 11. Ipak, MIler vraća. A onda posle dobre odbrane Cirbes završava akciju za maksimalnih 15 razlike.
26. minut - Maestralan prodor Stefana Jovića i pogodak. Na drugoj strani Danston zakucava.
24. minut - Ertel se osmelio i pogodio za tri preko ruke 56:49. MIler pogađa iz reketa, njegov deset poen.
22. minut - Danston otvara drugo poluvreme sa penala, Lazića ne ide šut s distance.
20. minut - Jović deli lopte Cirbesu, Mileru... Stefan igra jako dobro, fantastično. Sada Jović precizan za plus deset 49:39. Može li neko da zaustavi Cirbesa? Zvezdin div apsolutno dominantan u prvom poluvremenu - dao je 15 poena! Korkmaz precizan za tri uz zvuk sirene. Kraj poluvremena - 54:44.
18. minut - Pelepa kontra posle dobre odbrane i lako poentiranje Jovića na asistenciju. Micića

38:39. Zvezda opet u naletu. Miler zakucava.

17. minut - Aleks Tajus lagano poentira ispod koša kao i Korkmaz, samo jedan poen razlike ,a bilo je sedam. Sada minut odmora traži Radonjić.
16. minut - Dibler pogađa oba bacanja - 32:37. Sjajna kombinacija Jovića i Štimca.
14. minut - Simonović se podigao i pogodio trojku. Minut odmora traži Ivković. Asistencija Gudurića i lak posao za Simonovića. Štimac lomi Danstona i lagano polaže. Sada i Miler precizan.
12. minut -  Ertel lepo prolazi i pogađa. Efes na plus 4 na startu druge deonice. Osman dobija nesportsku ličnu grešku na Miciću. Vasa polovičan.

10. minut - Danston zakucava, Micić u igri. Trojka Gudurića, pa odmah i Micića. Njegovi prvi poeni u Zvezdinom dresu - 21:19. Tejić zakucava, ali Danston je nezaustavljiv. Kraj prve deonice.

7. minut - Miler dodaje dva poena, a onda Simonović.
5. minut - Dibler vezuje još jednu trojku. To je najjače oružje Efesa. Jović odlično dodaje Mileru na zakucavanje! Asistencija na nivou Miloša Teodosića. A u sledećem napadu asistira Cirbesu. Opet trojka Diblera.

3. minut - Dangubić je precizan za tri, ali uzvraća Dibler istom merom.

1. minut - Utakmica je počela. Cirbes je dobio dve rampe od Tajusa, ali je na kraju zakucao. Dobar početak gostiju, Jović na pleju. Šarić uzvraća na drugoj strani uz faul Milera.